Paliły się trawy

palily sie trawy pozar trawy kp psp oborniki

Pracowitą niedzielę mieli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach.

4 marca br. do SKKP PSP wpłynęło zgłoszenie o leżącym mężczyźnie na tafli lodu w stawie. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi stwierdził, że mężczyzna został sprowadzony przez osoby postronne z tafli lodu z kąpieliska miejskiego, które mieści się prz ulicy Kowanowskiej. Równocześnie z zastępami Straży Pożarnej  na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Po przebadaniu przez lekarza, mężczyzna został przetransportowany do szpitala  w Obornikach.

Kolejne w tym dniu zgłoszenie dotyczyło pożaru sadzy w kominie w Ryczywole przy ul. 6 Stycznia. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR przekazał dyżurnemu, że w budynku wielorodzinnym palą się sadze w kominie. Nikt nie został poszkodowany. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu sadzy w kominie przy użyciu piasku oraz sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną i czujnikiem wielogazowym, po czym nie stwierdzono zagrożenia.

Trzecie zgłoszenie dotyczyło pożaru nieużytków rolnych w Łukowie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy GBA i GCBA  z JRG Oborniki. Po dojeździe KDR stwierdził, że palą się gałęzie z pozostałościami organicznymi na powierzchni ok. 100m2. Zabezpieczono miejsce zdarzenie i ugaszono pożar dwoma prądami wody.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież