Policjantka uratowała życie potrąconemu mężczyźnie

policjantka uratowala potraconego mezczyzne

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach uratowała życie potrąconemu w poniedziałek mężczyźnie.

Przypominamy, że zdarzenie miało miejsce 12 lutego na Rynku w Obornikach. Tuż przed nadjeżdżającą osobową hondę wszedł mężczyzna. Kierująca pojazdem kobieta nie miała szans na reakcję i potrąciła mężczyznę. Ostatecznie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Cała sytuacja miała jednak bardziej dramatyczny przebieg niż wygląda to na pierwszy rzut oka. Tuż po zdarzeniu leżącego na drodze mężczyznę dostrzegła przechodząca nieopodal policjantka. Oceniła stan mężczyzny, podjęła z nim rozmowę. Narzekał na ogólne potłuczenie i problemy z oddychaniem. Był świadomy, ale w pewnym momencie ją stracił. Policjantka sprawdziła puls. Nie był wyczuwalny. Natychmiast podjęła się masażu serca. Mężczyźnie udało się po chwili przywrócić krążenie i został ułożony w pozycji bocznej.

Pogotowie zabrało rannego mężczyznę do szpitala. Tam nie stwierdzono poważniejszych obrażeń. Badania potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia, że potrącony miał sporą zawartość alkoholu we krwi. Całość miała szczęśliwy finał.

Sytuacja z Rynku pokazała kolejny raz, że nasze służby mundurowe są gotowe do niesienia pomocy każdemu z nas w najróżniejszych sytuacjach. Zarówno policjanci, ale i także strażacy, są przeszkalani dodatkowo właśnie z udzielania pierwszej pomocy. Choćby za to należy im się zawsze szacunek.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież