Oborniccy policjanci pomogli zagubionej staruszce

Oborniccy policjanci pomogli zagubionej staruszce

7 stycznia oborniccy policjanci udzielili szybkiej i skutecznej pomocy zagubionej 82-letniej kobiecie.

W minioną niedzielę w godzinach nocnych dzielnicowi z Obornik pomogli 82-letniej kobiecie, która w nocy bez kurtki i w domowym obuwiu błąkała się po mieście. Została zauważona przez jednego z kierowców. Kobieta nie pamiętała gdzie mieszka. Policjanci zaopiekowali się staruszką, ustalili jej adres i odwieźli do domu.

W niedzielę 7 stycznia br. tuż przed godziną 3.00 w nocy oficer dyżurny obornickiej jednostki Policji odebrał telefon od zaniepokojonego kierowcy. Mężczyzna zaalarmował policjantów, informując, że jadąc jedną z ulic Osiedla Leśnego w Obornikach zauważył starszą panią w fartuchu i domowym obuwiu, która sprawiała wrażenie osoby zagubionej. 22-latek poinformował, że próbował pomóc starszej pani jednak nie mógł się z nią porozumieć.  

Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych w Obornikach. W trakcie rozmowy seniorka przedstawiła się, jednak nie była w stanie powiedzieć gdzie mieszka i co o tej godzinie robi na ulicy. Policjanci znając imię i nazwisko kobiety za pośrednictwem dyżurnego jednostki szybko ustalili jej adres. Gdy dojechali na miejsce drzwi mieszkania były otwarte. W środku nie zastano nikogo z bliskich więc podjęto próbę skontaktowania się z rodziną seniorki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzielnicowych udało się ustalić numer kontaktowy do bratanka kobiety. Podczas rozmowy przekazano mu niezbędne informacje dotyczące podjętej interwencji. Chwilę później mężczyzna przyjechał, a następnie zaopiekował się starszą panią. 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież