fbpx

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy w OSP Parkowo (foto)

Nowy woz strazacki dla osp parkowo

W dniu 15.11.2017r. jednostka OSP Parkowo przyprowadziła nowy fabrycznie lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Ford Transit zabudowany przez zabudowany przez firmę FrankCars z Częstochowy.

Powyższy samochód zastąpi wysłużonego już Stara 244 GBA 2,5/16. Nowo pozyskany pojazd przez jednostkę OSP Parkowo kosztował 212.900zł z czego: 102 900 zł to dofinansowanie z Gminy Rogoźno, 100tys. to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, 10 tys środki własne OSP Parkowo.

Przywitanie samochodu pod remizą OSP w Parkowie swoja obecnością zaszczycili: Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Przewodniczący Rady Miejskiej Rogoźna Henryk Janus, Radni Adam Nadolny, Paweł Wojciechowski, pracownik UM w Rogoźnie Sławomir Jamróz, Kapelan Powiatowy ZOSP RP w Obornikach ks. Wojciech Ren, Prezes Oddziału M-G ZOSP RP w Rogoźnie dh Roman Jaśkowiak, Komendant Miejsko-Gminny dh Sebastian Rabsch, Sołtys Parkowa Justyna Bartol Baszczyńska oraz zaprzyjaźnione jednostki OSP z Rogoźna, Gościejewa i Budziszewka.

Dzięki przychylności Burmistrza Rogoźna i Rady Miejskiej w Rogoźnie w kolejnym roku został odnowiony tabor ratowniczy - gaśniczy na terenie Gminy Rogoźno za co serdecznie dziękuję w imieniu własnym jak i Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Rogoźnie. Planowane poświęcenie nowego nabytku odbędzie się 16 grudnia 2017r. przy remizie OSP Parkowo.

Zdjęcia: OSP Parkowo, OSP Gościejewo