Liczne zdarzenia drogowe w powiecie obornickim

Liczne zdarzenia drogowe w powiecie obornickim

W ostatnich dniach na terenie powiatu obornickiego doszło do kolejnych zdarzeń drogowych.

 Brak ostrożności podczas wykonywania manewru zawracania i skrętu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu przyczyniły się do podjęcia przez funkcjonariuszy Policji interwencji w obszarze bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach i rozważną jazdę.

28 lutego br. o godz. 13:12 do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło zgłoszenie, że w Obornikach na ul. Mostowej doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki VW 71-letni mieszkaniec gminy Oborniki jadąc ul. Mostową w kierunku Poznania nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i uderzył w tył pojazdu marki Skoda kierowanego przez 47-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, który następnie w wyniku przesunięcia uderzył w tył pojazdu marki Toyota kierowanego przez 45- letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. W chwili zdarzenia uczestnicy kolizji byli trzeźwi, a w pojazdach nie było pasażerów. Żadna z osób nie doznała obrażeń ciała. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem karnym.

Kilka minut później o godz. 13:20 w Obornikach na drodze krajowej nr 11 na wysokości ronda im. Rotmistrza Pileckiego 47 letnia mieszkanka gminy Oborniki kierując samochodem osobowym marki Honda zjeżdżając z ronda w kierunku Poznania nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w tył pojazdu marki Seat, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W wyniku zdarzenia 39-letnia mieszkanka gminy Rogoźno kierująca Seatem trafiła do szpitala. W chwili zdarzenia jego uczestnicy byli trzeźwi.

O godz. 14:15 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rogoźnie zatrzymali do kontroli drogowej 45 – letniego mieszkańca gminy Oborniki. W trakcie sprawdzenia stanu trzeźwości kierującego urządzenie pomiarowe wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna już wcześniej dwukrotnie karany był za jazdę w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Tego samego dnia o godz. 16:05 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał kolejne zgłoszenie dot. zdarzenia drogowego. Tym razem funkcjonariusze udali się do miejscowości Łukowo. Podczas prowadzonych na miejscu czynności policjanci wstępnie ustalili, że 23-letnia mieszkanka gminy Oborniki kierując pojazdem marki VW podczas wykonywania manewru zawracania doprowadziła do zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem marki Renault, którym kierował 63-letni mieszkaniec gminy Oborniki. W wyniku zdarzenia obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala.

Kilka godzin później o godz. 20:50 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Obornikach udali się na drogę krajową nr 11, gdzie w miejscowości Bogdanowo na wysokości stacji paliw Shell 85-letnia mieszkanka gminy Oborniki jadąc w kierunku Poznania pojazdem marki Fiat nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta z potłuczeniami trafiła do szpitala.

1 marca br. o godz. 19:40 funkcjonariusze obornickiej drogówki udali się na ul. Czarnkowską w Obornikach w związku ze zgłoszeniem o potrąceniu osoby pieszej na przejściu dla pieszych. Podczas podjętych czynności ustalono, że kierujący pojazdem marki Toyota 37 – letni mieszkaniec Warszawy nie zachował szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do przejścia i potrącił znajdującego się już na nim 28-letniego mieszkańca gminy Oborniki. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Kierujący w chwili zdarzenia trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

2 marca 2017r. o godz. 7:05 w Kowanówku na drodze krajowej nr 11 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 pojazdów osobowych. W trakcie podjętej interwencji funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Rover 23 letni mieszkaniec gminy Ryczywół jadąc w kierunku Obornik nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego uderzył w tył pojazdu marki Citroen, który w wyniku przesunięcia uderzył w tył osobowego VW . Kierujący Citroenem, jego dwóch pasażerów oraz kierującego VW przetransportowano do szpitala celem przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich. Kierowcy Rovera za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy. 

Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności na drogach.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież