Przejdź do głównej treści

Włamanie w Kowanówku (akt. godz 16:15)

| eoborniki.pl | Bezpieczeństwo

Jak dowiedzieliśmy się od Policji, prowadzone są obecnie czynności wyjaśniające dotyczące włamania jakie miało miejsce w Kowanówku.

W tej chwili nie możemy podać więcej szczegółów. Prowadzone jest standardowe postępowanie wyjaśniające, w trakcie którego między innymi zbiera się informacje w środowisku.

Do włamania doszło w godzinach nocnych. Trzeba pamiętać, że mieliśmy niedawno włamanie w Rożnowie. Warto lepiej zabezpieczyć swoje mienie i zwracać uwagę na to co dzieje się wokół, w razie konieczności dokonane obserwacje mogą być bezcenne na etapie poszukiwania przestępcy.,

(aktual 18.06. godz. 16:15)

Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo istotne w naszym życiu, dlatego każda niepokojąca informacja jest bardzo szybko wychwytywana i rozpowszechniana. W ostatnich dniach mieliśmy poważną akcję policji, w czasie której poszukiwano osoby, która jak się okazało upozorowała wobec siebie czynności przestępcze. A od wczoraj głośno słychać o włamaniach w Kowanówku.

Według uzyskanych danych z Policji to drugie włamanie w rejonie Kowanówko, Rożnowo w ostatnim czasie. Włamanie w Kowanówku miało miejsce w nocy 16 czerwca. Włamywacz dostał się do mieszkania, jednak nie zdążył nic ukraść, ponieważ został spłoszony przez właściciela.

W tym czasie, jak podaje nam Rzecznik Policji z KPP Oborniki, nie doszło do żadnych innych włamań. Policja nie prowadziła również żadnej akcji ostrzegawczej, po prostu prowadzi standardowe postępowanie wyjaśniające mające na celu schwytanie przestępcy.

Czy mamy czuć się zagrożeni? Na pewno trzeba bardziej zwracać uwagę na swój dobytek i na to co dzieje się wokół. Włamania miały miejsce w godzinach nocnych, tak więc tutaj warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu domu w tej porze. Liczymy na skuteczność policji, być może częstsze patrolowanie zagrożonych obszarów podniosło by poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Jednak sami nie zapominajmy starego przysłowia – okazja czyni złodzieja!

Pociąg relacji Poznań - Kołobrzeg zderzył się z samochodem osobowym. Zginęła jedna osoba.
19 drużyn będzie w sobotę rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Impreza odbędzie się na stadionie w Gościejewie.
O godzinie 12:00, 22.06.2025 w Rogoźnie startuje Piknik Bezpieczeństwa.
W sobotnie popołudnie w Nieczajnie odbędzie się I Festyn Rodzinny połączony z jubileuszem Ochotniczej Straży Pożarnej.
W Rogoźnie odbędzie się Piknik Bezpieczeństwa. Będzie wiele pokazów działania służb ratunkowych, ale także atrakcje dla dzieci i młodzieży.
Oborniccy kryminalni zatrzymali 45-letnią kobietę podejrzaną o liczne oszustwa. Wysoko oprocentowane lokaty, wycieczki zagraniczne, loterie – tak wyglądała przykrywka dla dobrze zaplanowanego oszustwa. Straty pokrzywdzonych mogą sięgać nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Grozi jej teraz do 8 la…
Katarzyna B. trafiła na 3 miesiące do aresztu - decyzję w tej sprawie podjął dziś Sąd Rejonowy w Obornikach.