Przejdź do głównej treści

Pożar mieszkania w Rogoźnie (akt.)

| eoborniki.pl za kp psp oborniki | Bezpieczeństwo

Pożar mieszkania w Rogoźnie 1 maja w Rogoźnie doszło do pożaru mieszkania. Spaleniu uległy 2 pomieszczenia.

Zgłoszenie do KP PSP w Obornikach wpłynęło o godz. 13:54. Na ul. Wielką Poznańską udały się 3 zastępy OSP Rogoźno oraz 2 z PSP Oborniki. Niestety spaleniu uległy 2 pomieszczenia znajdujące się na poddaszu budynku: pokój i kuchnia.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej wypadnięcie żaru z pieca kaflowego. Inspektor budowlany zakazał korzystanie ze spalonego mieszkania oraz z tego znajdującego się pod nim.

 

Na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Decyzja ta jest efektem intensywnych działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.
Dzięki czujności policjanta Wydziału Ruchu Drogowego po zakończonej służbie, zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o szereg kradzieży paliwa na terenie powiatu obornickiego. Szybka reakcja funkcjonariusza pozwoliła przerwać proceder i doprowadzić do ujęcia sprawcy.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymali zgłoszenie o zakrwawionym mężczyźnie, który wszedł do jednego ze sklepów na terenie miasta, szukając schronienia i pomocy. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury pomiędzy dwoma obywatelami Ukrainy, do której doszło w miejscowości Rożnowo.
W godzinach wieczornych w Ryczywole wybuchła butla z gazem - taka informacja wpłynęła do SK KP PSP w Obornikach. Mieszkańcy wielorodzinnego budynku opuścili dom o własnych siłach.
Jedno anonimowe zgłoszenie, szybka reakcja i realna pomoc. Dzięki czujności mieszkańca oraz sprawnej interwencji obornickich policjantów udało się uratować życie mężczyzny w kryzysie bezdomności.
Policjanci z powiatu obornickiego odwiedzili szkoły podstawowe w Obornikach i Ludomach. Celem spotkań było przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa przed zbliżającymi się feriami zimowymi.