Podpalacz zatrzymany! Zatrzymanie w nocy pod Kruczem

W okolicach miejscowości Krucz zatrzymano osobę podejrzaną o wielokrotne podpalenia lasu. Do zatrzymania doszło w nocy z 20 na 21 czerwca na terenie Nadleśnictwa Krucz.
Podejrzany został ujęty na gorącym uczynku. Akcję prowadzili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, Straż Leśna oraz pracownicy Nadleśnictwa Krucz.
Dron pomógł namierzyć podejrzanego
W działaniach wykorzystano bezzałogowy statek powietrzny. Dron był wyposażony w kamerę termowizyjną oraz kamerę do pracy w trudnych warunkach oświetleniowych.
Piloci prowadzili dyskretną obserwację z powietrza. W czasie rzeczywistym namierzyli podejrzanego i przekazali jego położenie patrolom naziemnym.
Ogień ugaszono od razu
Zarzewie pożaru szybko ugasili leśnicy oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruczu. Dzięki ich reakcji ogień nie rozprzestrzenił się na większy teren.
Leśnicy przypominają, że przed nami środek lata. W tym czasie ściółka leśna szybko wysycha, a nawet niewielki ogień może doprowadzić do poważnego pożaru.
Apel do mieszkańców
Leśnicy i strażacy apelują o ostrożność podczas przebywania na terenach leśnych. W lesie nie wolno używać otwartego ognia. Każdy dym, ognisko lub podejrzane zachowanie warto natychmiast zgłosić odpowiednim służbom.
Źródło: Nadleśnictwo Krucz, Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie
Fot. Archiwum Nadleśnictwa Krucz












