Przejdź do głównej treści

Międzynarodowa współpraca policji. Zatrzymania osób i zabezpieczenie 73 rowerów.

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, przy współdziałaniu z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji, prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie kradzieży rowerów na terenie Niemiec, które następnie były oferowane do sprzedaży w Polsce.

Czynności Obornickiej Policji rozpoczęły się, od informacji, że w Obornikach oferowane są do sprzedaży dwa rowery, co do których istniało uzasadnione podejrzenie, że pochodzą z kradzieży dokonanej na terenie Hamburga w Niemczech. W związku z powyższym przeprowadzono przeszukania, w wyniku których odzyskano te dwa rowery, jak się okazało o dużej wartości. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdzono, że zostały one skradzione w Niemczech.

Dalsze czynności ukierunkowane były na ustalenie, kto i w jaki sposób wszedł w ich posiadanie. Kolejne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania trzech osób na terenie województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, które – jak ustalono – zajmowały się kradzieżami rowerów, ich przewożeniem do Polski, a następnie sprzedażą.

W trakcie realizacji sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 73 rowery oraz 2 hulajnogi elektryczne, pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec, głównie z Hamburga.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku i prowadzone jest pod nadzorem prokuratury. Zatrzymanym osobom grozi odpowiedzialność karna za kradzież oraz paserstwo, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku uczynienia z przestępstwa stałego źródła dochodu – do 10 lat więzienia. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi około pół miliona złotych. Sprawa na tym się nie kończy, Policja dokonuje kolejnych ustaleń.

35-letni mężczyzna miał korespondować z nastoletnią dziewczynką. 27 stycznia został zatrzymany na terenie powiatu obornickiego. O jego dalszym losie ma zadecydować prokurator po ocenie materiału dowodowego. 
Czujka czadu wykryła zagrożenie dla zdrowia mieszkańców bloku przy ul. Kopernika w Obornikach. Nikt na szczęścia nie wymagał pomocy.
Strażacy z KP PSP w Obornikach oraz OSP Dąbrówka Leśna i OSP Nowołoskoniec walczą z pożarem garażu w miejscowości Słonawy.
W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rogoźnie odbyły się w czwartek ćwiczenia z ratownictwa lodowego.
Liczba wypadków z udziałem rowerzystów i ofiar spada, ale wciąż jest ona nieakceptowalna – wskazują przedstawiciele Policji. Sami użytkownicy jednośladów narzekają na braki infrastrukturalne, jak zły stan dróg czy brak ścieżek rowerowych. Jednak również po ich stronie dochodzi do zaniedbań, które m…
W dniu 21 stycznia 2026 r. o godzinie 9:59 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który spadł z drzewa na Rodzinnych Ogródkach Działkowych ul. Czarnkowska w Obornikach.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach ujawnili dwa przypadki kierowania pojazdami mechanicznymi pomimo obowiązujących sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.