Przejdź do głównej treści

Jednośladem bezpiecznie do celu

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Komenda Główna Policji ogłasza kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami oraz hulajnogami elektrycznymi.

Z roku na rok przybywa na naszych drogach jednośladów użytkowanych przez różne grupy wiekowe, w tym osoby niepełnoletnie. Prowadzona przez Policję w dniach 1 kwietnia – 26 czerwca akcja ma na celu przypomnienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego oraz promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Droga jest dla wszystkich, a bezpieczeństwo jej użytkowników w dużej mierze zależy od ich zachowania.

Bez względu na to jakim rodzajem jednośladu się poruszamy warto pomyśleć o tym by jak najlepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dopilnować, aby wybór naszych „dwóch kółek” dostosowany był do poziomu naszych umiejętności, zadbać o stan techniczny oraz prawidłowe wyposażenie. Nie bez znaczenia jest również używanie kasków, ochraniaczy czy odblasków. Małe akcesoria, które znacznie podnoszą bezpieczeństwo i mogą uratować nam zdrowie, a nawet życie.

Do działań na rzecz bezpieczeństwa użytkowników jednośladów przyłączyła się firma Screen Network S.A. Na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych emitowane będą spoty pod hasłem akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

BRD KGP

Więcej ---> 

Dzisiaj ruszył sezon kąpielowy nad Jeziorem Rogozińskim oraz w Budziszewku i Nienawiszczu. Woda w pięciu kąpieliskach powiatu obornickiego nadaje się do kąpieli.
Nie żyje 17-letni mieszkaniec gminy Rokietnica, który 26.06.2026 r. zniknął pod wodą w Jeziorze Pamiątkowskim. Ratownicy wydobyli go z wody i przywrócili funkcje życiowe, ale chłopiec zmarł w szpitalu.
W okolicach miejscowości Krucz zatrzymano osobę podejrzaną o wielokrotne podpalenia lasu. Do zatrzymania doszło w nocy z 20 na 21 czerwca na terenie Nadleśnictwa Krucz.
W lesie przy ul. Betoniarskiej w Obornikach znaleziono ciało. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Obornikach.
WOPR Rogoźno świętował 60-lecie działalności, a podczas jubileuszu wyróżniono ratowników i działaczy zasłużonych dla bezpieczeństwa nad wodą. To sześć dekad pracy ludzi, którzy pilnowali akwenów i pomagali mieszkańcom w najtrudniejszych chwilach.
Na ul. Staszica w Obornikach samochód ciężarowy uderzył w tył auta osobowego. Kierowca tego drugiego uskarżał się na ból pleców i kręgosłupa.
27.05.2026 r. pożar cynkowni FAM w Obornikach postawił na nogi setki strażaków i dziesiątki jednostek ratowniczych. Kilka dni po zakończeniu działań o przebiegu akcji, najważniejszych decyzjach i współpracy służb opowiedział Komendant Powiatowy PSP w Obornikach Tomasz Daszkiewicz.