Skip to main content


W Międzylesiu pędził 144 km/h!

| kpp oborniki | Bezpieczeństwo
Fot. ilustracyjne - kontrola prędkości w Maniewie

Za duże przekroczenie dozwolonej prędkości 39-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 15 punktów karnych i mandat karny w wysokości 2500 zł.

Pomimo kierowanych apeli nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że brawura, nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Dotkliwie przekonał się o tym 39-latek kierujący Mercedesem. Mężczyzna nadmiernie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym i na najbliższe trzy miesiące stracił prawo jazdy. Apelujemy o rozwagę na drodze. Brawura i zbyt duża prędkość mogą skończyć się tragicznie.

9 maja br., w miejscowości Międzylesie oborniccy policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli dynamicznie przemieszczającego się kierującego Mercedesem. Mundurowi dokonali pomiaru prędkości kierującego, a na wyświetlaczu urządzenia kontrolno-pomiarowego pokazała się wartość prawie trzykrotnie wyższa niż dozwolona w tym miejscu. Nieodpowiedzialny kierowca mimo obszaru zabudowanego pędził 144 kilometry na godzinę. 39-latek za swoją jazdę na najbliższe trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem został także ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a do jego konta kierowcy dopisanych zostało 15 punktów karnych.

Tym razem brawura, brak rozsądku i niestosowanie się do przepisów drogowych zakończyło się na postępowaniu mandatowym i utracie prawa jazdy. Jednak niech takie sytuacje będą przestrogą dla wszystkich kierowców. Pamiętajmy, że w takich przypadkach nadmierna prędkość niekiedy kończy się tragedią nie tylko dla kierowcy, także dla całych rodzin, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że nie ma i nie będzie pobłażania dla nieodpowiedzialnych kierowców, którzy poprzez swoją brawurę na drodze, narażają innych na niebezpieczeństwo!

Jakie obowiązują zasady poruszania się hulajnogą elektryczną?

Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przypomina o zasadach poruszania się hulajnogą elektryczną.

Oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 poszukiwanych osób

W ciągu ostatnich kilku dni oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd. Zatrzymani trafili prosto do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary.

KP PSP w Obornikach: Uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Państwowej

W dniu 2 maja 2024 roku punktualnie o godzinie 8:00 na placu zewnętrznym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zmiany służby przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonano uroczysteg...

Bębnikąt. Ćwiczenia „LAS 2024”

Dnia 25 kwietnia 2024 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach wraz z druhami z OSP z terenu powiatu obornickiego przeprowadzili w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia taktyczno – bojowe „LAS 2024” z zakresu dostarczania wody na duże odległości podczas pożarów lasów z wykor...

Ola Wieczorek wygrała eliminacje wojewódzkie w konkursie wiedzy pożarniczej!

Aleksandra Wieczorek wygrała wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Młoda druhna należy do  OSP Ocieszyn.

Sprawcy kradzieży elektronarzędzi grozi 5 lat więzienia

5 lat więzienia grozi sprawcy kradzieży elektronarzędzi. Rogozińscy policjanci zatrzymali złodzieja.

Policyjny pościg zakończony na wiadukcie w Ocieszynie

Niecodzienny pościg prowadzony przez policje rozpoczął się w Suchym Lesie i zakończył się wypadkiem na wiadukcie w Ocieszynie.