Skip to main content


Sprawcy kradzieży elektronarzędzi grozi 5 lat więzienia

| Łukasz | Bezpieczeństwo

5 lat więzienia grozi sprawcy kradzieży elektronarzędzi. Rogozińscy policjanci zatrzymali złodzieja.

Rogozińscy policjanci zatrzymali podejrzewanego o kradzież elektronarzędzi z budynku gospodarczego na terenie gminy Ryczywół. Złodziej przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży elektronarzędzi doszło 17 kwietnia br. z budynku gospodarczego na terenie gminy Ryczywół. Wówczas nieznany sprawca ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości 6 800 zł.

Sprawą zajęli się rogozińscy policjanci, którzy następnego dnia zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego.

W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że mężczyzna prowadząc prace w budynku gospodarczym postanowił przywłaszczyć sobie elektronarzędzia należące do innego podwykonawcy.

Funkcjonariusze przedstawili 56-latkowi zarzut kradzieży. Złodziej przyznał się do zarzucanego mu czynu. Skradzione mienie w całości zostało odzyskane.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Oborniki

Jakie obowiązują zasady poruszania się hulajnogą elektryczną?

Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przypomina o zasadach poruszania się hulajnogą elektryczną.

Oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 poszukiwanych osób

W ciągu ostatnich kilku dni oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd. Zatrzymani trafili prosto do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary.

W Międzylesiu pędził 144 km/h!

Za duże przekroczenie dozwolonej prędkości 39-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 15 punktów karnych i mandat karny w wysokości 2500 zł.

KP PSP w Obornikach: Uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Państwowej

W dniu 2 maja 2024 roku punktualnie o godzinie 8:00 na placu zewnętrznym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zmiany służby przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonano uroczysteg...

Bębnikąt. Ćwiczenia „LAS 2024”

Dnia 25 kwietnia 2024 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach wraz z druhami z OSP z terenu powiatu obornickiego przeprowadzili w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia taktyczno – bojowe „LAS 2024” z zakresu dostarczania wody na duże odległości podczas pożarów lasów z wykor...

Ola Wieczorek wygrała eliminacje wojewódzkie w konkursie wiedzy pożarniczej!

Aleksandra Wieczorek wygrała wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Młoda druhna należy do  OSP Ocieszyn.

Policyjny pościg zakończony na wiadukcie w Ocieszynie

Niecodzienny pościg prowadzony przez policje rozpoczął się w Suchym Lesie i zakończył się wypadkiem na wiadukcie w Ocieszynie.