Skip to main content

Rogoźno. Wtargnęli do sklepu z przedmiotem przypominającym broń palną dokonując kradzieży pieniędzy

| Łukasz | Bezpieczeństwo

W poniedziałek 12 lutego br., rogozińscy kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn o dokonanie rozboju, do którego doszło w sklepie spożywczym na terenie Rogoźna. Mężczyźni grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającą broń zrabowali pieniądze z kasetki.

Mieszkańcy powiatu obornickiego mogą czuć się bezpiecznie dzięki wnikliwym działaniom policjantów kryminalnych którzy ustalili i zatrzymali sprawców rozboju.

2 lutego br. w godzinach wieczornych Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie o trzech zamaskowanych mężczyznach, którzy wtargnęli do sklepu z przedmiotem przypominającym broń palną dokonując kradzieży pieniędzy.

Kryminalni z Rogoźna w toku prowadzonych czynności ustalili trzech mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Rogoźno w wieku od 18 do 27 lat. Jeden z zatrzymanych był już karany za podobne przestępstwa.

W trakcie czynności stróże prawa ujawnili broń oraz ubrania, w których sprawcy dokonali rozboju. 12 lutego br. mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokurator.

Źródło: KPP w Obornikach

Policjanci zatrzymali oszustów

Ilość różnego rodzaju oszustw w ostatnich czasach drastycznie wzrasta. Przestępcy są coraz bardziej przebiegli w swoim działaniu, wymusza to na nich coraz większa świadomość społeczeństwa. Każda osoba, która stała się ofiarą oszustwa zostaje poddana ogromnej manipulacji. Dlatego tak ważne jest ka...

Dzielnicowi mają swój punkt przyjęć w Ryczywole

Od poniedziałku 22 kwietnia 2024 r. uruchomiono w Ryczywole Punkt Przyjęć Rewiru Dzielnicowych, w którym będzie pełnił dyżury dzielnicowy.

Kolejne oszustwo metodą na policjanta w gminie Oborniki

W minionym tygodniu 71-letnia mieszkanka gminy Obornik straciła swoje oszczędności metodą „na policjanta”. 

Doskonalenie zawodowe – ćwiczenia JRG Oborniki

W dniu 18 marca 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Obornikach w ramach doskonalenia zawodowego odbyło się dla zmian służbowych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia prowadził były funkcjonariusz PSP mł. k...

Obornickie ELIMINACJE GMINNE OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Nowołoskoniec był gospodarzem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dzielnicowi promują funkcjonowanie policyjnych narzędzi służących mieszkańcom

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym z trzech filarów uspołecznienia działań Policji. Zapewnienie właściwego funkcjonowania tej aplikacji będącej narzędziem bezpośredniej komunikacji z mieszkańcami, pozostaje jednym z priorytetów działań Policji.

Tragedia na obornickich torach

Późnym piątkowym wieczorem doszło w Obornikach do potrącenia na torach mężczyzny. Niestety nie przeżył.