Skip to main content

Wyciek gazu w Kowanówku bez poszkodowanych

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Niedzielny wyciek gazu i w jego następstwie pożar zakończył się bez poszkodowanych.

W niedzielny poranek służby ratunkowe zostały zadysponowane do Kowanówka. W wyniku wycieku gazu doszło do pożaru domu. Szybka interwencja strażaków uratowała przed zniszczeniem budynek mieszkalny. Ucierpiała przede wszystkim jego elewacja. 

W trakcie akcji ratunkowej strażacy nie mogli znaleźć zaworu, który odciąłby dopływ gazu. 

Informacja o zdarzeniu wpłynęła o godz. 08:44 - mówi mł. bryg. Leszek Walczak. Do akcji gaśniczej zadysponowano 2 x JRG z KP PSP Oborniki, OSP Rożnowo i OSP Dąbrówka Leśna. Wspierali ich druhowie z OSP Rogoźno - dodaje oficer prasowy KP PSP w Obornikach.

Na miejscu zdarzenia obecne były również: pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne i policja.

Fot. OSP Rożnowo

Fot. OSP - Powiat Obornicki

 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - bezpłatne porady prawne, psychologiczne i społeczne

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to akcja koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Działania związane są z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Rogoźno. Wtargnęli do sklepu z przedmiotem przypominającym broń palną dokonując kradzieży pieniędzy

W poniedziałek 12 lutego br., rogozińscy kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn o dokonanie rozboju, do którego doszło w sklepie spożywczym na terenie Rogoźna. Mężczyźni grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającą broń zrabowali pieniądze z kasetki.

Rogoźnianin ruszył z pomocą pieszemu i wezwał służby ratunkowe

Rogoźnianin pomógł wydostać się z rowu z wodą pieszemu, a następnie wezwał służby ratunkowe. Informację przekazała Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.

Lewitujący robot pomoże walczyć z pożarami w trudno dostępnych miejscach

Dragon Firefighter, opracowywany przez japońskich naukowców robot gaśniczy, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom poprawi skuteczność gaszenia pożarów i bezpieczeństwo strażaków podczas akcji. Robot będzie się unosił nad ziemią dzięki strumieniom wody pod wysokim ciśnieniem i skieruje je bezpośrednio ...

Poszukiwali 40-latka. Znaleźli go wraz z narkotykami

Oborniccy policjanci zatrzymali 40-latka. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie decyzji wydanej przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności ujawnili u niego narkotyki. Za ich posiadanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mandat 2000 zł i 3 miesiąca bez prawa jazdy

Utraciła prawa jazdy na 3 miesiące i zapłaci 2000 zł mandatu. To efekt przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 61 km/h.

Nieuwaga kierowcy przyczyniła się do zdarzenia drogowego

Nieuwaga kierowcy samochodu dostawczego spowodowała, że auto osobowe marki Kia wpadło do rowu. Zdarzenie miało miejsce w Ocieszynie.