Skip to main content

Rogoźnianin ruszył z pomocą pieszemu i wezwał służby ratunkowe

| Łukasz | Bezpieczeństwo
fot. ilustracyjne

Rogoźnianin pomógł wydostać się z rowu z wodą pieszemu, a następnie wezwał służby ratunkowe. Informację przekazała Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.

O tym jak ważnym jest interesowanie się losem innych ludzi, dowiódł w minionym tygodniu mężczyzna z Rogoźna. Kierując samochodem dostrzegł pieszego, który stracił równowagę i wpadł do rowu melioracyjnego wypełnionego wodą. Bez wahania wszedł do wezbranej wody, wydobył mężczyznę i wezwał pomoc.

W minionym tygodniu do niebezpiecznej sytuacji doszło przy ul. Boguniewskiej w Rogoźnie. Idący wzdłuż jezdni 52-letni mężczyzna stracił równowagę i wpadł do rowu melioracyjnego niemal do pełna wypełnionego wodą. Z pomocą ruszył przejeżdżający tamtędy pan Maciej, mieszkaniec Rogoźna, który wszedł do wody, wydobył mężczyznę, a następnie ułożył w pozycji bezpiecznej. Zorientował się, że zdrowie poszkodowanego jest zagrożone, wezwał więc pomoc i opiekował się nim do czasu przybycia Policji i służb ratunkowych.

Policjanci podkreślają w tej historii istotną rzecz. Nie należy, tak jak uczynił to Pan Maciej, ulegać przekonaniu, że człowiek zataczający się jest pod wpływem alkoholu, czy też, że poradzi sobie sam. Reagować należy w każdej sytuacji gdy dostrzeżemy zagrożenie, pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności by samemu nie znaleźć się w niebezpieczeństwie.

Gdyby nie społeczna postawa mieszkańca Rogoźna, przedstawiona sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie. Ta zakończyła się szczęśliwie, chory człowiek otrzymał pomoc na czas. Dziękujemy Panu Maciejowi z Rogoźna za postawę i determinację w niesieniu pomocy obcemu człowiekowi.

Źródło: KPP Oborniki

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - bezpłatne porady prawne, psychologiczne i społeczne

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to akcja koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Działania związane są z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Rogoźno. Wtargnęli do sklepu z przedmiotem przypominającym broń palną dokonując kradzieży pieniędzy

W poniedziałek 12 lutego br., rogozińscy kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn o dokonanie rozboju, do którego doszło w sklepie spożywczym na terenie Rogoźna. Mężczyźni grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającą broń zrabowali pieniądze z kasetki.

Wyciek gazu w Kowanówku bez poszkodowanych

Niedzielny wyciek gazu i w jego następstwie pożar zakończył się bez poszkodowanych.

Lewitujący robot pomoże walczyć z pożarami w trudno dostępnych miejscach

Dragon Firefighter, opracowywany przez japońskich naukowców robot gaśniczy, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom poprawi skuteczność gaszenia pożarów i bezpieczeństwo strażaków podczas akcji. Robot będzie się unosił nad ziemią dzięki strumieniom wody pod wysokim ciśnieniem i skieruje je bezpośrednio ...

Poszukiwali 40-latka. Znaleźli go wraz z narkotykami

Oborniccy policjanci zatrzymali 40-latka. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie decyzji wydanej przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności ujawnili u niego narkotyki. Za ich posiadanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mandat 2000 zł i 3 miesiąca bez prawa jazdy

Utraciła prawa jazdy na 3 miesiące i zapłaci 2000 zł mandatu. To efekt przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 61 km/h.

Nieuwaga kierowcy przyczyniła się do zdarzenia drogowego

Nieuwaga kierowcy samochodu dostawczego spowodowała, że auto osobowe marki Kia wpadło do rowu. Zdarzenie miało miejsce w Ocieszynie.