Skip to main content

Poszukiwali 40-latka. Znaleźli go wraz z narkotykami

| Łukasz | Bezpieczeństwo
fot. KPP Oborniki

Oborniccy policjanci zatrzymali 40-latka. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie decyzji wydanej przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności ujawnili u niego narkotyki. Za ich posiadanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, tj. 29 stycznia br., oborniccy policjanci zatrzymali 40-latka, który był dobrze znany obornickim policjantom. Odbywał on już kary pozbawienia wolności za przestępstwa. Tym razem mężczyzna był poszukiwany na podstawie decyzji wydanej przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim ponad 65 gramów amfetaminy oraz ponad 10 gramów marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone a poszukiwany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił kryminalnym na przedstawienie 40-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Obornikach zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy kto, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość ww. środków, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP Oborniki

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - bezpłatne porady prawne, psychologiczne i społeczne

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to akcja koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Działania związane są z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Rogoźno. Wtargnęli do sklepu z przedmiotem przypominającym broń palną dokonując kradzieży pieniędzy

W poniedziałek 12 lutego br., rogozińscy kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn o dokonanie rozboju, do którego doszło w sklepie spożywczym na terenie Rogoźna. Mężczyźni grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającą broń zrabowali pieniądze z kasetki.

Wyciek gazu w Kowanówku bez poszkodowanych

Niedzielny wyciek gazu i w jego następstwie pożar zakończył się bez poszkodowanych.

Rogoźnianin ruszył z pomocą pieszemu i wezwał służby ratunkowe

Rogoźnianin pomógł wydostać się z rowu z wodą pieszemu, a następnie wezwał służby ratunkowe. Informację przekazała Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.

Lewitujący robot pomoże walczyć z pożarami w trudno dostępnych miejscach

Dragon Firefighter, opracowywany przez japońskich naukowców robot gaśniczy, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom poprawi skuteczność gaszenia pożarów i bezpieczeństwo strażaków podczas akcji. Robot będzie się unosił nad ziemią dzięki strumieniom wody pod wysokim ciśnieniem i skieruje je bezpośrednio ...

Mandat 2000 zł i 3 miesiąca bez prawa jazdy

Utraciła prawa jazdy na 3 miesiące i zapłaci 2000 zł mandatu. To efekt przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 61 km/h.

Nieuwaga kierowcy przyczyniła się do zdarzenia drogowego

Nieuwaga kierowcy samochodu dostawczego spowodowała, że auto osobowe marki Kia wpadło do rowu. Zdarzenie miało miejsce w Ocieszynie.