Skip to main content

Mandat 2000 zł i 3 miesiąca bez prawa jazdy

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Utraciła prawa jazdy na 3 miesiące i zapłaci 2000 zł mandatu. To efekt przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 61 km/h.

Oborniccy policjanci ponownie kierują apel do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, a tym bardziej dostosowanie prędkości do warunków. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, 2 tyś. złotych mandatu oraz 14 punktów karnych to konsekwencje, które poniosła 24- latka kierująca samochodem osobowym.

Pomimo kierowanych apeli nie każdy kierowca tak do końca zdaje sobie sprawę, że brawura, nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Policjanci drogówki praktycznie każdego dnia zatrzymują kierowców do kontroli, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, czy to w obszarze zabudowanym, czy też niezabudowanym.

30 stycznia br., w miejscowości Uścikowo, funkcjonariusze obornickiej drogówki dokonując pomiaru, zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który pędził z prędkością 111 km/h na dozwolonej „pięćdziesiątce”.

24-latka przekroczyła dozwoloną prędkość o 61 km/h w obszarze zabudowanym. Zgodnie z prawem konsekwencją takiego zachowania było utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Kobieta została również ukarana mandatem karnym w wysokości 2 tyś. złotych oraz otrzymała 14 pkt karnych.

Apelujemy, by nie lekceważyć ograniczeń prędkości! Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi.

Źródło: KPP Oborniki

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - bezpłatne porady prawne, psychologiczne i społeczne

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to akcja koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Działania związane są z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Rogoźno. Wtargnęli do sklepu z przedmiotem przypominającym broń palną dokonując kradzieży pieniędzy

W poniedziałek 12 lutego br., rogozińscy kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn o dokonanie rozboju, do którego doszło w sklepie spożywczym na terenie Rogoźna. Mężczyźni grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającą broń zrabowali pieniądze z kasetki.

Wyciek gazu w Kowanówku bez poszkodowanych

Niedzielny wyciek gazu i w jego następstwie pożar zakończył się bez poszkodowanych.

Rogoźnianin ruszył z pomocą pieszemu i wezwał służby ratunkowe

Rogoźnianin pomógł wydostać się z rowu z wodą pieszemu, a następnie wezwał służby ratunkowe. Informację przekazała Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.

Lewitujący robot pomoże walczyć z pożarami w trudno dostępnych miejscach

Dragon Firefighter, opracowywany przez japońskich naukowców robot gaśniczy, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom poprawi skuteczność gaszenia pożarów i bezpieczeństwo strażaków podczas akcji. Robot będzie się unosił nad ziemią dzięki strumieniom wody pod wysokim ciśnieniem i skieruje je bezpośrednio ...

Poszukiwali 40-latka. Znaleźli go wraz z narkotykami

Oborniccy policjanci zatrzymali 40-latka. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie decyzji wydanej przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności ujawnili u niego narkotyki. Za ich posiadanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nieuwaga kierowcy przyczyniła się do zdarzenia drogowego

Nieuwaga kierowcy samochodu dostawczego spowodowała, że auto osobowe marki Kia wpadło do rowu. Zdarzenie miało miejsce w Ocieszynie.