Skip to main content

Rożnowo. Był pijany, a do tego miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Policjanci z obornickiej drogówki zatrzymali pojazd, którego kierujący prowadził pod wpływem alkoholu. Dodatkowo 41-latek nie miał prawa wsiadać za kierownicę, ponieważ posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Wysokie kary pieniężne i groźba pozbawienia wolności nie wszystkich odstraszają i wciąż nie brakuje osób, które decydują się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

29 stycznia br., policjanci z obornickiej drogówki, w miejscowości Rożnowo zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Volkswagen Golf. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 41-latka, wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że kierujący posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. W przypadku naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów kara może się wydłużyć do 5 lat. 

Pamiętajmy!

Wsiadając będąc pod wpływem alkoholu ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale też życie innych użytkowników ruchu i naszych bliskich, którzy jadą z nami samochodem.

Źródło: KPP Oborniki

Policjanci zatrzymali oszustów

Ilość różnego rodzaju oszustw w ostatnich czasach drastycznie wzrasta. Przestępcy są coraz bardziej przebiegli w swoim działaniu, wymusza to na nich coraz większa świadomość społeczeństwa. Każda osoba, która stała się ofiarą oszustwa zostaje poddana ogromnej manipulacji. Dlatego tak ważne jest ka...

Dzielnicowi mają swój punkt przyjęć w Ryczywole

Od poniedziałku 22 kwietnia 2024 r. uruchomiono w Ryczywole Punkt Przyjęć Rewiru Dzielnicowych, w którym będzie pełnił dyżury dzielnicowy.

Kolejne oszustwo metodą na policjanta w gminie Oborniki

W minionym tygodniu 71-letnia mieszkanka gminy Obornik straciła swoje oszczędności metodą „na policjanta”. 

Doskonalenie zawodowe – ćwiczenia JRG Oborniki

W dniu 18 marca 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Obornikach w ramach doskonalenia zawodowego odbyło się dla zmian służbowych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia prowadził były funkcjonariusz PSP mł. k...

Obornickie ELIMINACJE GMINNE OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Nowołoskoniec był gospodarzem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dzielnicowi promują funkcjonowanie policyjnych narzędzi służących mieszkańcom

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym z trzech filarów uspołecznienia działań Policji. Zapewnienie właściwego funkcjonowania tej aplikacji będącej narzędziem bezpośredniej komunikacji z mieszkańcami, pozostaje jednym z priorytetów działań Policji.

Tragedia na obornickich torach

Późnym piątkowym wieczorem doszło w Obornikach do potrącenia na torach mężczyzny. Niestety nie przeżył.