Skip to main content

35-latek aresztowany za groźby i podpalenie

| KPP Oborniki, fot OSP Ocieszyn | Bezpieczeństwo
Fot. OSP Ocieszyn
Fot. OSP Ocieszyn

35-latek był sprawcą podpalenia hali przy ul. Lipowej w Obornikach. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Dzięki błyskawicznej reakcji służb ratunkowych nie doszło do tragedii. Mężczyzna, podejrzany o podpalenie pustostanu hali magazynowej, gdzie przebywały osoby bezdomne został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Zgodnie z postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany.

4 listopada br. około godziny 23:00 oborniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze pustostanu hali magazynowej. Gdy dotarli na miejsce, zastali strażaków przeprowadzających akcję gaśniczą. Dzięki błyskawicznej akcji służb ratunkowych nie doszło do tragedii, ponieważ z budynku wyprowadzono dwie osoby bezdomne.

W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że podpalenia hali dokonał 35-letni mężczyzna, który wcześniej groził osobom bezdomnym pozbawieniem życia poprzez podpalenie pustostanu hali magazynowej, w której przebywali.

13 listopada br. w trakcie wykonywania czynności służbowych oborniccy dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o podpalenie hali.

Na rękach 35-latka zatrzasnęły się kajdanki. Mężczyzna został przesłuchany. Przedstawiono mu 2 zarzuty dotyczące sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w postaci pożaru oraz gróźb karalnych kierowanych wobec osób bezdomnych.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

Uwaga. Wypadek na Dk11 (akt)

Dzisiaj doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DK11 na wysokości skrzyżowania Parkowo - Wełna.  W wyniku zdarzenia jeden pas drogi został zablokowany.

Debata społeczna 13 grudnia w Rogoźnie

Komendant Powiatowy Policji w Obornikach zaprasza mieszkańców na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów. Spotkanie odbędzie się w Rogoźnie. 

Poranny pożar w Bąblinie. Nie ma poszkodowanych (foto)

W miejscowości Bąblin spalił się domek letniskowy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Trwają poszukiwania zaginionego Jarosława Piotrowskiego

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują zaginionego Jarosława Piotrowskiego który oddalił się z placówki medycznej znajdującej się na terenie Gniezna. Zaginiony ostatni raz widziany był w dniu 22.11.2023. Z poczynionych ustaleń wynika że może przebywać na terenie Obornik...

Kolizja w Józefinowie

20 listopada 2023 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Obornikach otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Józefinowo (gmina Rogoźno).

182 ochotników rozpoczęło szkolenie w 12 WBOT

Mimo pierwszego śniegu za oknami, blisko dwustu kandydatów zdecydowało się jeszcze przed Nowym Rokiem zostać żołnierzami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy pochodzą z Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Najbliższe dwa tygodnie spędzą w koszarach 152 batalionu lekkiej piechoty w...

Policyjna pogoń ulicami Obornik

Do zdumiewającej sytuacji doszło 11 listopada w Obornikach. Policjanci Stanowiska Kierowania obornickiej Komendy usłyszeli o 3 w nocy głośną muzykę dobiegająca zza okna. Okazało się, że płynie z samochodu zaparkowanego przed ich oknami. Próba wylegitymowania zakończyła się szaleńczym pościgiem ul...