Skip to main content


Policyjna pogoń ulicami Obornik

| KPP Oborniki, TW/IL | Bezpieczeństwo

Do zdumiewającej sytuacji doszło 11 listopada w Obornikach. Policjanci Stanowiska Kierowania obornickiej Komendy usłyszeli o 3 w nocy głośną muzykę dobiegająca zza okna. Okazało się, że płynie z samochodu zaparkowanego przed ich oknami. Próba wylegitymowania zakończyła się szaleńczym pościgiem ulicami miasta.

11 listopada o 3 w nocy Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach skierował policjantów do zaparkowanego samochodu przed ich oknami. Powodem była głośna muzyka dobiegająca z opla astry. Kierowca siedząc wewnątrz ujrzawszy zbliżających się do niego policjantów gwałtownie ruszył nie reagując na ich wezwania i sygnały do zatrzymania samochodu. Natychmiast ruszyli w pościg za nim. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane radiowozem. Kontynuował ucieczkę ulicami miasta. Ostatecznie nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo, tam został zatrzymany. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Badanie alkomatem wyjaśniło irracjonalne zachowanie kierowcy. Wydmuchał on bowiem ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające, które może pozwoli nam zrozumieć czym kierował się ten młody człowiek wsiadając do samochodu po alkoholu i z jakiego powodu zaparkował przed Komendą Policji.

30 – latek spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, przedstawiono mu zarzut kierowania samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. O winie i wymiarze kary zadecyduje Sąd.

Jakie obowiązują zasady poruszania się hulajnogą elektryczną?

Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przypomina o zasadach poruszania się hulajnogą elektryczną.

Oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 poszukiwanych osób

W ciągu ostatnich kilku dni oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd. Zatrzymani trafili prosto do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary.

W Międzylesiu pędził 144 km/h!

Za duże przekroczenie dozwolonej prędkości 39-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 15 punktów karnych i mandat karny w wysokości 2500 zł.

KP PSP w Obornikach: Uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Państwowej

W dniu 2 maja 2024 roku punktualnie o godzinie 8:00 na placu zewnętrznym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zmiany służby przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonano uroczysteg...

Bębnikąt. Ćwiczenia „LAS 2024”

Dnia 25 kwietnia 2024 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach wraz z druhami z OSP z terenu powiatu obornickiego przeprowadzili w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia taktyczno – bojowe „LAS 2024” z zakresu dostarczania wody na duże odległości podczas pożarów lasów z wykor...

Ola Wieczorek wygrała eliminacje wojewódzkie w konkursie wiedzy pożarniczej!

Aleksandra Wieczorek wygrała wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Młoda druhna należy do  OSP Ocieszyn.

Sprawcy kradzieży elektronarzędzi grozi 5 lat więzienia

5 lat więzienia grozi sprawcy kradzieży elektronarzędzi. Rogozińscy policjanci zatrzymali złodzieja.