Skip to main content

Zatrzymanie recydywisty na gorącym uczynku

| Marcin | Bezpieczeństwo

Oborniccy policjanci zatrzymali złodzieja, którego chwilę wcześniej zwolniono z miejsca zatrzymania.

36-letni mieszkaniec Rogoźna spędził noc na obornickiej Komendzie Policji za dokonanie kradzieży, został zwolniony rano i zaraz po opuszczenia miejsca zatrzymania postanowił dokonać kolejnego w swojej karierze rabunku. Złodziej ukradł rower spod budynku Poczty Polskiej przy ul. Piłsudskiego.

Właściciel roweru szybko zawiadomił policję. Po kilkunastu minutach ruszyła akcja, najpierw ustalono personalia sprawcy i kierunek jego oddalenia. Dyżurny Policji zaangażował w poszukiwania wszystkie patrole. W tym samym czasie skierował partrol z Rogoźna na interwencję w sprawie kradzieży urządzeń elektrycznych z jednego z marketów na terenie Obornik. Okazało się, że sprawcą jest ten sam osobnik.

Policja zatrzymała złodzieja, skradzione mienie wróciło do właścicieli. Za popełnienie wykroczeń kradzieży złodziejowi grozi mu kara aresztu, ograniczenie wolności lub grzywna, ale o tym zadecyduje Sąd.

źródło: KPP Oborniki

Uwaga. Wypadek na Dk11 (akt)

Dzisiaj doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DK11 na wysokości skrzyżowania Parkowo - Wełna.  W wyniku zdarzenia jeden pas drogi został zablokowany.

Debata społeczna 13 grudnia w Rogoźnie

Komendant Powiatowy Policji w Obornikach zaprasza mieszkańców na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów. Spotkanie odbędzie się w Rogoźnie. 

Poranny pożar w Bąblinie. Nie ma poszkodowanych (foto)

W miejscowości Bąblin spalił się domek letniskowy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Trwają poszukiwania zaginionego Jarosława Piotrowskiego

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują zaginionego Jarosława Piotrowskiego który oddalił się z placówki medycznej znajdującej się na terenie Gniezna. Zaginiony ostatni raz widziany był w dniu 22.11.2023. Z poczynionych ustaleń wynika że może przebywać na terenie Obornik...

Kolizja w Józefinowie

20 listopada 2023 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Obornikach otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Józefinowo (gmina Rogoźno).

182 ochotników rozpoczęło szkolenie w 12 WBOT

Mimo pierwszego śniegu za oknami, blisko dwustu kandydatów zdecydowało się jeszcze przed Nowym Rokiem zostać żołnierzami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy pochodzą z Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Najbliższe dwa tygodnie spędzą w koszarach 152 batalionu lekkiej piechoty w...

35-latek aresztowany za groźby i podpalenie

35-latek był sprawcą podpalenia hali przy ul. Lipowej w Obornikach. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.