Przejdź do głównej treści

W sobotę pożegnanie druha Jacka Frąszczaka

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Pogrzeb druha Jacka Frąszczaka odbędzzie się w sobotę w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach.

Informację o śmierci swojego kolegi przekazali we wtorek druhowie z OSP Ryczywół. Jacek Frąszczak zmarł po kilku miesiącach walki z ciężką chorobą. Ostatnie jego pożegnanie odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Msza św. odprawiona zostanie w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach o godz. 09:00. Jego ciało spocznie na cmentarzu parafialnym. 

W środę w Ocynkowni przy ul. Kowanowskiej w Obornikach wybuchł duży pożar hali produkcyjnej. Ogień objął obiekt o powierzchni około 5 tys. m². Do mieszkańców wysłano alert RCB z apelem o pozostanie w domach i zamknięcie okien.
Polskie Linie Kolejowe zakończyły wkolejanie pociągu po poniedziałkowym wypadku na przejeździe w Garbatce między Obornikami Wielkopolskimi a Rogoźnem. Kolejarze nadal naprawiają uszkodzoną sieć trakcyjną i infrastrukturę torową.
Samochód ciężarowy wjechał na przejazd kolejowy wprost pod pociąg osobowy. Niestety nie żyje jedna osoba.
73-letni mieszkaniec Wągrowca stracił 153 tysiące złotych po fałszywej inwestycji w akcje Orlenu. Oszuści wykorzystali reklamę w mediach społecznościowych i zdalny dostęp do komputera seniora.
W dniu 14 maja 2026 r. o godzinie 2:05 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego na DK11 w Obornikach.
Polska chce do 30 maja podpisać jak najwięcej kontraktów dla krajowego przemysłu obronnego w ramach programu SAFE. Później kolejne projekty mają być częściej realizowane wspólnie z partnerami z innych państw Unii Europejskiej. Dla polskiego sektora to szansa na zapoznanie się z tą formułą współprac…
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach i Komisariatu Policji w Rogoźnie zatrzymali w ciągu ostatniej doby cztery osoby poszukiwane do odbycia kar więzienia. Wśród zatrzymanych byli skazani za jazdę po alkoholu i przestępstwa narkotykowe.