Skip to main content

Zatrzymany za nielegalną uprawę konopi indyjskich w domu

| KPP Oborniki | Bezpieczeństwo

16 marca br. policjanci zatrzymali 33-latka z terenu Rogoźna. Mężczyzna w mieszkaniu nielegalnie uprawiał konopie indyjskie. 

Oborniccy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 33-letniego mieszkańca Rogoźna podejrzanego o posiadanie oraz nielegalną uprawę konopi indyjskiej. Funkcjonariusze w czasie zatrzymania zabezpieczyli 13 krzewów, profesjonalny sprzęt służący do uprawy konopi oraz słoiki, pudełka i woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu trzech zarzutów: posiadania znacznej ilości narkotyków, uprawy oraz przygotowania jej do wprowadzenia do obrotu. Wobec mężczyzny sąd na wniosek prokuratury, zastosował 3-miesięczny areszt. „Ogrodnik” usłyszał zarzuty – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

{aridoc engine="iframe" width="600" height="300"}https://oborniki.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/324/324-330751.mp4{/aridoc}

 

Doskonalenie zawodowe – ćwiczenia JRG Oborniki

W dniu 18 marca 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Obornikach w ramach doskonalenia zawodowego odbyło się dla zmian służbowych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia prowadził były funkcjonariusz PSP mł. k...

Obornickie ELIMINACJE GMINNE OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Nowołoskoniec był gospodarzem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dzielnicowi promują funkcjonowanie policyjnych narzędzi służących mieszkańcom

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym z trzech filarów uspołecznienia działań Policji. Zapewnienie właściwego funkcjonowania tej aplikacji będącej narzędziem bezpośredniej komunikacji z mieszkańcami, pozostaje jednym z priorytetów działań Policji.

Tragedia na obornickich torach

Późnym piątkowym wieczorem doszło w Obornikach do potrącenia na torach mężczyzny. Niestety nie przeżył.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

W minionym tygodniu, 20.02.2024 doszło w Rogoźnie do niebezpiecznego zajścia. 18 – letni mieszkaniec Rogoźna ugodził nożem 19-letniego mężczyznę.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - bezpłatne porady prawne, psychologiczne i społeczne

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to akcja koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Działania związane są z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Rogoźno. Wtargnęli do sklepu z przedmiotem przypominającym broń palną dokonując kradzieży pieniędzy

W poniedziałek 12 lutego br., rogozińscy kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn o dokonanie rozboju, do którego doszło w sklepie spożywczym na terenie Rogoźna. Mężczyźni grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającą broń zrabowali pieniądze z kasetki.