Skip to main content

Potrącił kobietę i uciekł. Jest już w rękach policji

| KPP Oborniki | Bezpieczeństwo

Oborniccy kryminalni zatrzymali 24-latka, który pod koniec lutego br. w Obornikach na skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada a Kopernika, potrącił 56-letni kobietę i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy.

24 lutego br. policjanci interweniowali w związku ze zgłoszonym wypadkiem drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada i Kopernika w Obornikach. Obecni na miejscu policjanci przesłuchali świadka oraz zebrali niezbędną dokumentację.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż kierujący samochodem marki Audi potrącił 56-letnią mieszkankę Obornik, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Sprawca nie udzielając pomocy poszkodowanej kobiecie odjechał z miejsca zdarzenia.

W trakcie czynności operacyjnych oborniccy kryminalni ustalili sprawcę potrącenia. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, 6 marca br. został zatrzymany 24 –letni mieszkaniec Obornik.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił im na przedstawienie podejrzanemu zarzutów spowodowania wypadku i nieudzielenia pomocy poszkodowanej. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Dodatkowo sprawcy zajęto mienie w wysokości 10 tyś. zł.

Źródło: KPP Oborniki

Policjanci zatrzymali oszustów

Ilość różnego rodzaju oszustw w ostatnich czasach drastycznie wzrasta. Przestępcy są coraz bardziej przebiegli w swoim działaniu, wymusza to na nich coraz większa świadomość społeczeństwa. Każda osoba, która stała się ofiarą oszustwa zostaje poddana ogromnej manipulacji. Dlatego tak ważne jest ka...

Dzielnicowi mają swój punkt przyjęć w Ryczywole

Od poniedziałku 22 kwietnia 2024 r. uruchomiono w Ryczywole Punkt Przyjęć Rewiru Dzielnicowych, w którym będzie pełnił dyżury dzielnicowy.

Kolejne oszustwo metodą na policjanta w gminie Oborniki

W minionym tygodniu 71-letnia mieszkanka gminy Obornik straciła swoje oszczędności metodą „na policjanta”. 

Doskonalenie zawodowe – ćwiczenia JRG Oborniki

W dniu 18 marca 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Obornikach w ramach doskonalenia zawodowego odbyło się dla zmian służbowych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia prowadził były funkcjonariusz PSP mł. k...

Obornickie ELIMINACJE GMINNE OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Nowołoskoniec był gospodarzem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dzielnicowi promują funkcjonowanie policyjnych narzędzi służących mieszkańcom

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym z trzech filarów uspołecznienia działań Policji. Zapewnienie właściwego funkcjonowania tej aplikacji będącej narzędziem bezpośredniej komunikacji z mieszkańcami, pozostaje jednym z priorytetów działań Policji.

Tragedia na obornickich torach

Późnym piątkowym wieczorem doszło w Obornikach do potrącenia na torach mężczyzny. Niestety nie przeżył.