fbpx

Potrącił kobietę i uciekł. Jest już w rękach policji

Oborniccy kryminalni zatrzymali 24-latka, który pod koniec lutego br. w Obornikach na skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada a Kopernika, potrącił 56-letni kobietę i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy.

24 lutego br. policjanci interweniowali w związku ze zgłoszonym wypadkiem drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada i Kopernika w Obornikach. Obecni na miejscu policjanci przesłuchali świadka oraz zebrali niezbędną dokumentację.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż kierujący samochodem marki Audi potrącił 56-letnią mieszkankę Obornik, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Sprawca nie udzielając pomocy poszkodowanej kobiecie odjechał z miejsca zdarzenia.

W trakcie czynności operacyjnych oborniccy kryminalni ustalili sprawcę potrącenia. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, 6 marca br. został zatrzymany 24 –letni mieszkaniec Obornik.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił im na przedstawienie podejrzanemu zarzutów spowodowania wypadku i nieudzielenia pomocy poszkodowanej. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Dodatkowo sprawcy zajęto mienie w wysokości 10 tyś. zł.

Źródło: KPP Oborniki