fbpx

Jest dofinansowanie na zakup samochodu dla OSP Rogoźno

Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie pochwaliła się informacją o dofinansowaniu zakupu nowego samochodu przez 

W ostatnich latach kolejne jednostki straży pożarnej otrzymywały w powiecie obornickim nowe wozy. W ostatnim czasie trafiły one m.in. do druhów z Lipy, Ryczywolu, czy Prusiec. W tym roku z nowego samochodu będą cieszyć się strażacy z Rogoźna.

W dniu wczorajszym jednostka poinformowała o znalezieniu się ich samochodu na liście z dofinansowaniem. Do zakupu samochodu dołączy oczywiście Gmina Rogoźno. 

W ostatnich latach Gmina Rogoźno przeznaczyła ogromne środki na wsparcie strażaków. Druhowie często wyjeżdżają na akcje poza obszar swojego samorządu. Troska o bezpieczeńśtwo mieszkańców jest od zawsze jednym z priorytetów burmistrza Romana Szuberskiego.

W środę, 22 lutego br. wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2023 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 675 nowych pojazdów. Do jednostek OSP trafi 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich. Pełna lista dofinansowanych zakupów  samochodów dostępna jest na stronie KG PSP.