Skip to main content


Radni chcą poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

| Łukasz | Bezpieczeństwo

W Rogoźnie trwa dyskusja na temat bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

W ostatnich tygodniach doszło na terenie miasta Rogoźno do wypadków z udziałem pieszych. Poszkodowanymi byli seniorzy, ale także dziecko. Z wnioskiem o zwiększenie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejściach wystąpili do władz gminnych radni z Klubu Radnych "Aktywni dla Gminy Rogoźno". Po otrzymaniu odpowiedzi od Burmistrz Rogoźna Romana Szuberskiego przedłożyli kolejne pismo. Treść wszystkich pism można znaleźć na profilu Klubu:

Swoimi działaniami na rzecz bezpieczeństwa ostatnio pochwalili się także radni z Klubu Radnych Działany dla Mieszkańców:

W miejscowości Dąbrówka Leśna doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce jadą służby ratunkowe.
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocieszynie pomogli kotu, który utknął na parapecie.
Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przypomina o zasadach poruszania się hulajnogą elektryczną.
W ciągu ostatnich kilku dni oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd. Zatrzymani trafili prosto do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary.
Za duże przekroczenie dozwolonej prędkości 39-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 15 punktów karnych i mandat karny w wysokości 2500 zł.
W dniu 2 maja 2024 roku punktualnie o godzinie 8:00 na placu zewnętrznym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zmiany służby przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonano uroczysteg...
Dnia 25 kwietnia 2024 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach wraz z druhami z OSP z terenu powiatu obornickiego przeprowadzili w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia taktyczno – bojowe „LAS 2024” z zakresu dostarczania wody na duże odległości podczas pożarów lasów z wykor...