fbpx

Mitsubishi Pajero nowym autem w KP PSP w Obornikach

Mitsubishi Pajero będzie służyło strażakom z Komendy Państwowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach.

Pod koniec 2022 roku doszło do miłego wydarzenia w życiu obornickiej Komendy. Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka został przekazany w użytkowanie samochód terenowy MITSUBISHI PAJERO będący dotychczas w zasobach Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Samochód użytkowany był tam od początku 2018 roku.

Po przygotowaniu pozyskanego pojazdu do potrzeb Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach możemy poinformować, że samochód wprowadzony został do podziału bojowego i zastąpi dotychczas używany lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy ISUZU D – MAX, który jest od 2011 roku w tutejszym podziale bojowym.

MITSUBISHI PAJERO to w pełni samochód terenowy, umożliwiający poruszanie się poza utwardzonymi drogami z przystosowanymi do tego typu jazdy systemem blokad mostów. Samochód posiadający 7 miejsc siedzących oprócz standardowego wyposażenia posiada radiotelefon przewoźny oraz hak holowniczy, który umożlliwia transport przyczep ze sprzętem specjalistycznym.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach mł. bryg. Michał Mulka składa podziękowania dla Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka za podjętą decyzję i wsparcie obornickiej Komendy.

Opracował: mł. bryg. Michał Mulka

Zdjęcia: st. str. Krystian Przybył