Skip to main content


Spędzili noc w remizie

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Pruśce spędzili noc w swojej remizie.

W dniach 11.02.2023-12.02.2023 w OSP Pruśce odbyła się ” Nocka w Remizie”. Uczestnicy wzięli udział w konkurencjach sprawdzających wiedzę, nauczyli się wielu nowych przydatnych rzeczy, szkolili posiadane już umiejętności. Nie zabrakło też pysznej pizzy oraz maratonu filmowego iście strażackiego - czytamy na stronie OSP Pruśce.
 
W projekcie udział wzięli najmłodsi druhowie z OSP Pruśce: Generalnie padł temat "nocki w remizie" na jednym ze spotkań z naszą MDP - mówi Zastępca Naczelnika OSP Pruśce Adrian Meller. "Nocka w remizie" była organizowana właśnie dla członków MDP z Prusiec - dodaje druh Meller.
 
Uczestnicy Nocki dziękują wszystkim za zorganizowanie projektu.
 
Więcej zdjęc na stronie OSP Pruśce:
 

W miejscowości Dąbrówka Leśna doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce jadą służby ratunkowe.
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocieszynie pomogli kotu, który utknął na parapecie.
Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przypomina o zasadach poruszania się hulajnogą elektryczną.
W ciągu ostatnich kilku dni oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd. Zatrzymani trafili prosto do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary.
Za duże przekroczenie dozwolonej prędkości 39-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 15 punktów karnych i mandat karny w wysokości 2500 zł.
W dniu 2 maja 2024 roku punktualnie o godzinie 8:00 na placu zewnętrznym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zmiany służby przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonano uroczysteg...
Dnia 25 kwietnia 2024 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach wraz z druhami z OSP z terenu powiatu obornickiego przeprowadzili w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia taktyczno – bojowe „LAS 2024” z zakresu dostarczania wody na duże odległości podczas pożarów lasów z wykor...