Skip to main content

Kolejne potrącenie w Rogoźnie

| Łukasz | Bezpieczeństwo

W Rogoźnie na ul. Wojska Polskiego doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych starszej osoby.

Informację o wydarzeniu na głównej ulicy w Rogoźnie podał serwis Moje Rogoźno. Do zdarzenia miało dojść ok. godz. 17:00. Potrącenie pieszej nastąpiło na ul. Wojska Polskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Polną. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła blisko 70-letnia kobieta. Zdaniem serwisu sprawca zdarzenia miał mieć zatrzymane uprawnienia do prowadzenia pojazdu. 

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 39-letni mężczyzna kierujący samochodem Citroen uderzył lewym lusterkiem 68-letnią kobietę przechodzącą przez oznaczone przejście dla pieszych - mówi st. sierż. IZabela Leśnik z KPP w Obornikach. W wyniku tego zdarzenia kobieta została przewieziona do szpitala - dodaje oficera prasowy.


Przypominamy, że na tej samej ulicy doszło do potracenia nastolatka. Miało to miejsce 9 grudnia, ale ok. godzin południowych. 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - bezpłatne porady prawne, psychologiczne i społeczne

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to akcja koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Działania związane są z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Rogoźno. Wtargnęli do sklepu z przedmiotem przypominającym broń palną dokonując kradzieży pieniędzy

W poniedziałek 12 lutego br., rogozińscy kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn o dokonanie rozboju, do którego doszło w sklepie spożywczym na terenie Rogoźna. Mężczyźni grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającą broń zrabowali pieniądze z kasetki.

Wyciek gazu w Kowanówku bez poszkodowanych

Niedzielny wyciek gazu i w jego następstwie pożar zakończył się bez poszkodowanych.

Rogoźnianin ruszył z pomocą pieszemu i wezwał służby ratunkowe

Rogoźnianin pomógł wydostać się z rowu z wodą pieszemu, a następnie wezwał służby ratunkowe. Informację przekazała Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.

Lewitujący robot pomoże walczyć z pożarami w trudno dostępnych miejscach

Dragon Firefighter, opracowywany przez japońskich naukowców robot gaśniczy, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom poprawi skuteczność gaszenia pożarów i bezpieczeństwo strażaków podczas akcji. Robot będzie się unosił nad ziemią dzięki strumieniom wody pod wysokim ciśnieniem i skieruje je bezpośrednio ...

Poszukiwali 40-latka. Znaleźli go wraz z narkotykami

Oborniccy policjanci zatrzymali 40-latka. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie decyzji wydanej przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności ujawnili u niego narkotyki. Za ich posiadanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mandat 2000 zł i 3 miesiąca bez prawa jazdy

Utraciła prawa jazdy na 3 miesiące i zapłaci 2000 zł mandatu. To efekt przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 61 km/h.