Przejdź do głównej treści

92-latek potrącił dziecko na pasach

| Łukasz | Bezpieczeństwo

W Rogoźnie doszło do potrącenia chłopca na przejściu dla pieszych. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku.

Infromacja o zdarzeniu wpłynęła o godz. 13:55 - mówi mł. bryg. Leszek Walczak. Na miejscu zdarzenia są 2 zastępy OSP Rogoźno, ZRM oraz policja. W wyniku zdarzenia urazu kończyn dolnych doznało dziecko - relacjonował przed godz. 14:30 rzecznik prasowy KP PSP w Obornikach.

Przypominamy, że zdarzenie miało miejsce w Rogoźnie na ul. Wojska Polskiego, na wysokości ul. B. Prusa. 92-latek kierujący autem osobowym potrącił 11-latka. 

Do zdarzenia doszło z niewyjaśnionych na razie przyczyn - mówi sierż. sztab. Izabela Leśnik z KPP w Obornikach. Dziecko w stanie ciężkim przetransportowano do poznańskiego szpitala.

Do sprawy powrócimy niebawem.

W Dąbrówce Leśnej na DW178 doszło do zderzenia 3 aut. Jedna osoba został poszkodowana.
W nocy z 30 na 31 października 2025 r. w miejscowości Nowołoskoniec (gm. Oborniki) przeprowadzono szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. Po kilku godzinach intensywnej akcji odnaleziono osobę zaginioną – niestety, nie żyjącą.
Halloween to czas zabawy, ale nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie!
Szybka reakcja członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Rogoźno Jakuba Kowalskiego i jego rodziców prawdopodobnie uchroniła sąsiadów od tragedii.
25 października 2025 r. policjanci z Obornik zatrzymali młodą kobietę, która w obszarze zabudowanym pędziła aż 117 km/h. Za rażące przekroczenie prędkości i recydywę zapłaci 4000 zł i straciła prawo jazdy.
W poniedziałek 27 października w Dąbrówce Leśnej doszło do pożaru garażu przylegającego do domu jednorodzinnego. Ogień zniszczył znaczną część budynku.
Z całego kraju napływają zgłoszenia o nieautoryzowanych wypłatach z kont klientów jednego z banków. Policja z Wielkopolski i Kujaw bada sprawę, apelując do poszkodowanych o zgłaszanie incydentów.