Przejdź do głównej treści

4 osoby przetransportowane do szpitala

| Łukasz | Bezpieczeństwo

W wyniku zderzenia kilku pojazdów na DK11 w Kowanówku 4 osoby trafiły do szpitala.

Przypominamy, że do karambolu doszło o godz. 16:15. Wówczas to na DK11 na wysokości ul. Jankowskiego w Kowanówku zderzyło się, wg najnowszych informajci, 5 aut. Do szpitala przetransportowano 4 osoby. Wśród nich byli m.in. kierowcy audi i lawety. Do szpitala miała trafiłć też osoba niepełnoletnia.

DK11 jest cały czas zablokowana. Objazd zorganizowano przez Rożnowo (ul. Dworcową i ks. Shmite) i Oborniki (ul. Towarową, Polną) do ronda Staszica.

Źródło: mł. bryg. Leszek Walczak KP PSP Oborniki, sierż.szt. Izabela Leśnik KPP Oborniki.

Fot. OSP Rożnowo - skrzyżowanie w Rożnowie.

6 maja przypada Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – to dobry moment, by przypomnieć, jak ważna jest rola dorosłych w kształtowaniu bezpiecznych nawyków u najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Przed godziną 7:00 w okolicach Chodzieży (linia Poznań – Piła) doszło do kolizji samochodu osobowego z pociągiem Kolei Wielkopolskich. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu został ranny.
Policjanci z Obornik ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Do zdarzenia doszło w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Sprawcą okazał się 24- letni mężczyzna. Za powyższy czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Droga wojewódzka w Chrustowie została odblokowana. Na miejscu są jednak nadal służby mundurowe.
Sprawca poniedziałkowej kradzieży pieniędzy z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego jest w rękach policji.
OSP Skrzetusz zbiera środki na zakup nowego sprzętu. W tym celu zorganizowała akcję zbierania starych elektronarzędzi. Sprzęt, który komuś jest niepotrzebny, albo po prostu zepsuty, można przekazać druhom ze Skrzetusza. W ten sposób będzie można pomóc jednostce z Gminy Ryczywół. 
Kierujący quadem zjechał z nieznanych przyczyn na drugi pas i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym - informuje podkomisarz Izabela Leśnik z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w Rogoźnie.