Przejdź do głównej treści

Nadal będzie mocno wiało! (aktualizacja)

| MP | Bezpieczeństwo
foto: facebook.com/OSP-Rożnowo
foto: facebook.com/OSP-Rożnowo

Meteorolodzy wydłużyli ostrzeżenie przed silnym wiatrem do godziny 0:00, 31.01.2022 (akt). 

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, możliwe porywy do 115 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Do godziny 7:00, 30.01.2022 zanotowano największy poryw wiatru 90 km/h. (źródło: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu).

Warunki pogodowe zmusiły służby z PSP i OSP do wielu wyjazdów już w godzinnach nocnych.

aktualizacja - 17:40

Wydano kolejne ostrzeżenie dla powiatu obornickiego, wydłużając prognoze silnych wiatrów do 31.01.2022 godz. 0:00. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z północnego zachodu. (źródło: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu).

 

 

Polskie Linie Kolejowe zakończyły wkolejanie pociągu po poniedziałkowym wypadku na przejeździe w Garbatce między Obornikami Wielkopolskimi a Rogoźnem. Kolejarze nadal naprawiają uszkodzoną sieć trakcyjną i infrastrukturę torową.
Samochód ciężarowy wjechał na przejazd kolejowy wprost pod pociąg osobowy. Niestety nie żyje jedna osoba.
73-letni mieszkaniec Wągrowca stracił 153 tysiące złotych po fałszywej inwestycji w akcje Orlenu. Oszuści wykorzystali reklamę w mediach społecznościowych i zdalny dostęp do komputera seniora.
W dniu 14 maja 2026 r. o godzinie 2:05 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego na DK11 w Obornikach.
Polska chce do 30 maja podpisać jak najwięcej kontraktów dla krajowego przemysłu obronnego w ramach programu SAFE. Później kolejne projekty mają być częściej realizowane wspólnie z partnerami z innych państw Unii Europejskiej. Dla polskiego sektora to szansa na zapoznanie się z tą formułą współprac…
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach i Komisariatu Policji w Rogoźnie zatrzymali w ciągu ostatniej doby cztery osoby poszukiwane do odbycia kar więzienia. Wśród zatrzymanych byli skazani za jazdę po alkoholu i przestępstwa narkotykowe.
Ochotnicza Straż Pożarna w Lipie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie otrzymały dofinasowanie do zakupu quadów.