fbpx

Zatrzymanie złodziei samochodów

Oborniccy policjanci kryminalni w wyniku prowadzonych czynności ustalili lokalizację skradzionego 18 stycznia 2022 w Ryczywole auta i dokonali zatrzymania złodziei.

Prowadzone czynności wyjaśniające doprowadziły policjantów na trop skradzionego samochodu. Ustalono, że auto może znajdować się w miejscowości Lipa. Policjanci jadąc we wskazane miejsce stwierdzili, że w ich stronę jedzie skradziony pojazd. Po próbie zatrzymania złodziej rozpoczął ucieczkę, zjechał z drogi asfaltowej szukając szczęścia na wyboistych leśnych drogach. W trakcie ucieczki auto wjechało w skarpę. Złodziej rozpoczął pieszą ucieczkę, po krótkim pościgu był już w rękach obornickich kryminalnych.

Złodziejem okazał się 32-letni mężczyzna. W trakcie dochodzenia ustalono, że miał on pomocnika, którego szybko aresztowano. Był to 27-letni mieszkaniec gminy Rogoźno. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży samochodu. Ponadto 27-latek usłyszał jeszcze zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kradzieży innego samochodu z terenu powiatu chodzieskiego, którego dokonał na początku stycznia obecnego roku.

 

źródło: KPP Oborniki