Przejdź do głównej treści

Miał ponad 2 promile. Ucierpiał na szczęście tylko samochód

| eoborniki.pl, KPP Oborniki | Bezpieczeństwo

Ponad 2 promile w wydychanym powietrzu stwierdzili oborniccy policjanci u kierowcy, który zakończył jazdę w rowie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach.

Kierujący fordem wyeleminował się z dalszej jazdy sam. Niestety po raz kolejny alkohol wygrał ze zdrowym rozsądkiem. Wynik badania trzeźwości to ponad 2 promile. Na szczęście najbardziej ucierpiał tylko samochód i tym razem obyło się bez tragedii.

Policja tradycyjnie apeluje o trzeźwą jazdę dostosowaną do warunków drogowych i zgodną z obowiązującymi przepisami.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymali zgłoszenie o zakrwawionym mężczyźnie, który wszedł do jednego ze sklepów na terenie miasta, szukając schronienia i pomocy. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury pomiędzy dwoma obywatelami Ukrainy, do której doszło w miejscowości Rożnowo.
W godzinach wieczornych w Ryczywole wybuchła butla z gazem - taka informacja wpłynęła do SK KP PSP w Obornikach. Mieszkańcy wielorodzinnego budynku opuścili dom o własnych siłach.
Jedno anonimowe zgłoszenie, szybka reakcja i realna pomoc. Dzięki czujności mieszkańca oraz sprawnej interwencji obornickich policjantów udało się uratować życie mężczyzny w kryzysie bezdomności.
Policjanci z powiatu obornickiego odwiedzili szkoły podstawowe w Obornikach i Ludomach. Celem spotkań było przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa przed zbliżającymi się feriami zimowymi.
Funkcjonariusze Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach przeprowadzili w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Obornikach ćwiczenia przeciwpożarowe.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, przy współdziałaniu z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji, prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie kradzieży rowerów na terenie Niemiec, które następnie były oferowane do sprzedaży w Polsce.