fbpx

Miał prawie 2,5 promila. Uciekał przed policją

Prawie 2,5 promila alkoholu miał kierujący samochodem marki VW Golf, który 12 października br., w godzinach popołudniowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu „na podwójnym gazie” grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach za jazdę w stanie nietrzeźwości, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają.

12 października br. około godziny 16:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Oborniki podczas pomiaru prędkości w m. Krężoły dali sygnał tarczą do zatrzymania kierującemu golfem. Ten zaś zignorował polecenie i podjął ucieczkę. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w drogę nadając mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali pirata drogowego.

Samochodem kierował 47-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jak się okazało mężczyzna chciał uniknąć kontroli drogowej, ponieważ jechał na „podwójnym gazie” –badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu po alkoholu, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oborniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy, że pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego, ale też innych użytkowników dróg.