fbpx

Odpowie za jazdę w stanie nietrzeżwości

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach za jazdę w stanie nietrzeźwości, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają.

14 kwietna br. tuż przed godziną 14:00 policjanci z obornickiej drogówki zauważyli samochód, który zatrzymuje się na przystanku autobusowym na ul. Obrzyckiej w Obornikach. Mundurowi podjechali, aby zobaczyć czy kierowca nie potrzebuje pomocy. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Sprawdzili więc stan jego trzeźwości. Okazało się, iż 52-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje Sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

Po raz kolejny apelujemy o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy, że pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.

Źródło: KPP Oborniki