Skip to main content


WIELKOPOLSKA DROGÓWKA APELUJE – „NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ”

| Policja.pl, KPP Oborniki IL | Bezpieczeństwo

Koncentracja, obserwacja oraz przestrzeganie przepisów obowiązują każdego uczestnika ruchu drogowego. Bez względu na to czy jesteśmy kierującymi pojazdami, czy pieszymi zasady te dotyczą każdego.

 

 

 

W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym pośpiechu. Istnieją czynniki, które mogą rozpraszać naszą uwagę, to np.: reklamy, wystawy, słuchanie głośnej muzyki w słuchawkach, rozmowa z innym uczestnikiem ruchu drogowego, płaczące dziecko, czy też telefon komórkowy lub inne urządzenia elektroniczne. 

Prawdą jest, że postęp technologii oraz coraz to nowsze sprzęty elektroniczne (telefon komórkowy, urządzenie GPS, tablet) często ułatwiają przemieszczanie się i poprawiają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Jednak ciągła chęć bycia online oraz nieprawidłowe korzystanie z tych urządzeń może rozpraszać uwagę i koncentrację. 

Pamiętajmy!
Rozsądek, wzajemny szacunek oraz życzliwość to czynniki, które z pewnością mają bardzo istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drodze. 

Izabela Czerwińska/DPB/IL

 

Oborniccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary oraz 1 osobę do ustalenia miejsca pobytu.
Do tragedii doszło w Poznaniu, podczas akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Dwóch strażaków zginęło w chwili wybuchu, znajdowali się oni w najniższej kondygnacji budynku.
W Zawadach piorun uderzył w budynek mieszkalny. Obyło się bez dużych strat.
Oborniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania 29-latniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Zastrzeżenie numeru PESEL staje się w obecnej chwili jednym z najważniejszych zasad bezpieczeństwa swojej tożsamości! Warto go mieć na stałe zastrzeżony, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach!
Oborniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie 2 auta.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca.