Przejdź do głównej treści

Podpalenie w Radomiu? (foto)

| fot. OSP Rogoźno | Bezpieczeństwo

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczyło w nocy z pożarem w Radomiu.

Ok. godz. 23:00 wpłynęło do KP PSP Oborniki zawiadomienie o pożarze w miejscowości Radom w gminie Ryczywół. Palił się budynek gospodarczy. Znajdowały się w nim baloty z sianem. Niestety cała zawartość i am budynek uległy spaleniu. W akcji ratunkowej brało udział 13 zastępów straży pożarnej z powiatu obornickiego, których wspierali druhowie z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. 

Pogorzelisko nadzorują druhowie z OSP Skrzetusz. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

Fot. OSP Rogoźno

W nocy z 30 na 31 października 2025 r. w miejscowości Nowołoskoniec (gm. Oborniki) przeprowadzono szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. Po kilku godzinach intensywnej akcji odnaleziono osobę zaginioną – niestety, nie żyjącą.
Halloween to czas zabawy, ale nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie!
Szybka reakcja członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Rogoźno Jakuba Kowalskiego i jego rodziców prawdopodobnie uchroniła sąsiadów od tragedii.
25 października 2025 r. policjanci z Obornik zatrzymali młodą kobietę, która w obszarze zabudowanym pędziła aż 117 km/h. Za rażące przekroczenie prędkości i recydywę zapłaci 4000 zł i straciła prawo jazdy.
W poniedziałek 27 października w Dąbrówce Leśnej doszło do pożaru garażu przylegającego do domu jednorodzinnego. Ogień zniszczył znaczną część budynku.
Z całego kraju napływają zgłoszenia o nieautoryzowanych wypłatach z kont klientów jednego z banków. Policja z Wielkopolski i Kujaw bada sprawę, apelując do poszkodowanych o zgłaszanie incydentów.
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych – czas, w którym wielu z nas odwiedza groby bliskich, porządkuje nagrobki i uczestniczy w uroczystościach religijnych. W tym okresie na drogach oraz w rejonach cmentarzy panuje wzmożony ruch, a tłok sprzyja niestety również kradzieżom kieszonkowym i włamaniom do…