fbpx

Policja wydała oświadczenie w sprawie opublikowanego filmu

Obornicka policja wydała oświadczenie w sprawie filmu, który pojawia się w internecie.

W internecie pojawiło się ponownie nagranie, które wywołało wiele komentarzy. W sobotnie popołudnie 16 stycznia do sprawy odniosła się Komenda Powiatowa Policji w Obornikach:

Komenda Powiatowa Policji w Obornikach informuję, iż nagranie, które rozpowszechnia pan Witold Kowalski pochodzi z 2018 roku. Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzili czynności w tej sprawie, gdzie powstało 5 tomów akt. To nagranie także było dołączone jako materiał dowodowy.
Samego zachowania matki na tym filmie nie należy pochwalać. Jest one niewłaściwe. Ta sprawa ma jednak szerszy kontekst rodzinny. Była badana przez biegłych i prokuratorów. Biegli wówczas nie stwierdzili syndromów maltretowania dzieci. Uzyskano również liczne opinie psychologiczne, które nie potwierdziły, aby dochodziło do znęcania się nad dziećmi. W tej sprawie przesłuchano licznych świadków, którzy również nie potwierdzili, aby dochodziło do przestępstwa ze strony matki.
Sam filmik nagrał ojciec dzieci, kiedy mieszkał jeszcze razem z nimi w 2018r.
Decyzją Sądu dzieci miały pozostać pod opieką matki, a ojciec miał wyznaczone dni na widzenia z nimi. Należy także dodać, iż kiedy syn był u ojca to i tak uciekał do matki.
Ponadto mężczyzna nie stosował się do postanowienia Sądu i nie chciał oddać córki matce. W okresie kiedy córka była u ojca to nie realizowała obowiązku szkolnego.
W chwili obecnej decyzją Sądu dzieci mieszkają z matką.
Nie były zgłaszane pod ich adresem żadne interwencje. Dzieci są również pod opieką kuratora.