fbpx

Policyjne statystyki drogowe w Wielkopolsce - wakacje 2020

Wielkopolska policja podsumowała tegoroczne wakacje na drogach.

Przez całe wakacje na terenie Wielkopolski policjanci odnotowali 616 wypadków drogowych, w których zginęły 43 osoby, a 731 osób zostało rannych. Choć zdarzeń i ofiar było znacznie mniej niż w zeszłym roku – bezpieczeństwo na drogach w dalszym ciągu pozostaje jednym z priorytetów wielkopolskich policjantów.

W okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia br. na terenie województwa wielkopolskiego doszło do 616 wypadków drogowym, w których 43 osoby zginęły, a 731 zostało rannych.

Policjanci odnotowali o 229 wypadków drogowych mniej niż w ubiegłoroczne wakacje. Odnotowali spadek liczby zabitych (o 6 osób mniej) oraz rannych (288 osób mniej).

Wielkopolscy policjanci służby ruchu drogowego przeprowadzili prawie 108 tysięcy kontroli drogowych, ujawnili przeszło 80 tysięcy wykroczeń. Podczas kontroli trzeźwości mundurowi ujawnili prawie 900 osób, które wsiadły za kółko po wypiciu alkoholu.

Z analizy zdarzeń drogowych wynika jednoznacznie, że przekroczenie dozwolonej prędkości wciąż pozostaje główną przyczyną wszystkich wypadków.

Od początku wakacji policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach zatrzymali blisko 1400 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/godz. w terenie zabudowanym. To prawie dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Iwona Liszczyńska