fbpx

Policja apeluje i karze mandatami

Niestety nie brakuje osób, dla których ważniejsze jest spotkanie się ze znajomymi. Tylko wczoraj policjanci ukarali aż 8 osób mandatami, sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu oraz 4 osoby pouczyli za łamanie przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W związku z obowiązującym stanem epidemii przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań, w których uczestniczy więcej niż dwie niespokrewnione ze sobą osoby. Niestety nie wszyscy tego przestrzegają.

Wczoraj podczas patrolu policjanci zauważyli spacerującego mężczyznę ulicami Obornik. Podczas rozmowy z mundurowymi oświadczył, że jest weekend, ładna pogoda, nudzi mu się w domu i idzie na spotkanie z kolegą. Za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów mężczyzna dostał mandat w wysokości 500 zł.

Kolejne osoby, które za nic mają nowe obowiązujące przepisy dotyczące gromadzenia policjanci zauważyli w jednym z Obornickich parków. Czterech mężczyzn postanowiło spotkać się towarzysko lekceważąc nowe przepisy. Jakby tego było mało, nie stosowali się do poleceń funkcjonariuszy. Dwóch mężczyzn odmówiło, także przyjęcia mandatu za popełnione przez siebie wykroczenia, dlatego też został skierowany wniosek do sądu. Pozostałych dwóch mężczyzn otrzymało mandat w wysokości 500 zł. Niestety zgromadzone tam osoby, nie widziały nic złego w swoim zachowaniu uznając, że mają prawo do takich spotkań.

Niespełna 5 minut później kolejny nieodpowiedzialny mieszkaniec Obornik otrzymał mandat w wysokości 500 zł. za niestosowanie się do obowiązujących zasad i wytycznych z Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Mężczyzna postanowił iść na spotkanie towarzyskie do kolegi. 

Również mandat w wysokości 500 zł. otrzymał mężczyzna, który szedł na spotkanie towarzyskie do kolegi. Tłumaczył się, że jest ładna pogoda i nie będzie siedział w domu.

Pouczenie usłyszały 4 osoby, które w trakcie przemieszczania do sklepu nie zachowali prawidłowego odstępu pomiędzy sobą. Przypominamy, że w związku z obowiązującymi przepisami odległość ta wynosi 2m.

Ostanie nieodpowiedzialne osoby postanowiły wybrać się w trójkę na przejażdżkę samochodową w miejscowości Kiszewo. Tutaj również za nieodpowiedzialne zachowanie i lekceważenie przepisów wystawiło mandat wszystkim mężczyzną w wysokości 500 zł.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia. Pozostanie w domu, zachowanie bezpiecznej odległości - to nic nie kosztujące, ale bardzo skuteczne środki ostrożności, które może zastosować każdy z nas.