fbpx

Wymusił pierwszeństwo przejazdu. Doprowadził do zderzenia 3 pojazdów

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu zakończyło się zderzeniem 3 pojazdów na ul. Juliana Kubiaka w Obornikach.

W dniu dzisiejszym około godziny 14.00 na skrzyżowaniu ulicy Kubiaka z ulicą Wybudowanie w Obornikach doszło do poważanego zdarzenia drogowego z udziałem trzej pojazdów. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Opel Astra, 19-letni mieszkaniec powiatu obornickiego nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na skrzyżowanie tuż przed prawidłowo jadący pojazd marki Peugeot, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Następnie pojazd marki Opel uderzył w samochód ciężarowy marki Man wraz z naczepą.

W wyniku tego zdarzenia kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi uszkadzając skrzynkę instalacji gazowej ,a następnie przewrócił się na bok wysypując na jezdnię około 25 ton piasku. W wyniku tego zdarzenia kierujący samochodem ciężarowym trafił do szpitala. Wszyscy kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Kilka osób z pobliskich domów zostało ewakuowanych z uwagi na ulatniający się gaz. Po usunięciu awarii powrócili do swoich posesji.