fbpx

Nietrzeźwy kierowca uderzył w drzewo.

foto. KPP Oborniki

Uderzeniem w drzewo zakończyła się jazda samochodem nietrzeźwego 24-latka. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem. (foto. KPP Oborniki)

Pomimo wielu tragedii rozgrywających się na drodze i apeli o ostrożną i trzeźwą jazdę nadal zdarzają się kierowcy, którzy swoją jazdę samochodem poprzedzają piciem alkoholu.

07.02.2020r. ok godziny 6.25 pomiędzy miejscowościami Świerkówki a Maniewem doszło do zdarzenia drogowego. Według wstępnych ustaleń Policji wynika, iż 24-letni mieszkaniec gminy Ryczywół kierował samochodem  mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie nie zachował należytej ostrożności, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku zdarzenia kierowca został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Obornikach.

Osoby decydujące się na kierowanie pojazdem po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg. Obornicka Policja apeluje o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i dostosowaną do panujących warunków drogowych.

wypadek swierkowki pijany kierowca, foto. KPP Oborniki