fbpx

Policjanci zatrzymali dziesięciu skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców

Nietrzeźwi, z nadmierną prędkością... Aż 10 skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci z obornickiej drogówki. Funkcjonariusze apelują o trzeźwą i bezpieczną jazdę.
Pomimo wielu apeli o trzeźwą jazdę, wzmożonych kontroli policyjnych na terenie naszego powiatu nadal można spotkać kierowców pod wpływem alkoholu czy też jadących z nadmierną prędkością.

W miniony weekend oborniccy policjanci pełniący służbę na terenie powiatu obornickiego zatrzymali łącznie czterech nieodpowiedzialnych kierowców na „podwójnym gazie”. Trzech z nich było w stanie nietrzeźwości, natomiast jeden z  po spożyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem marki Toyota, 53-letni mieszkaniec Rogoźna, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Należy pamiętać, że nietrzeźwi, to potencjalni zabójcy. Należy pamiętać, że jest niezwykle cienka granica pomiędzy kolizją a wypadkiem, osobą ranną a zabitą.
Niestety w dalszym ciągu na drogach pojawiają kierowcy, którzy za nic mający bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli oraz tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych nadal jadą zdecydowanie za szybko. Tylko w miniony weekend policjanci z obornickiej drogówki zatrzymali 6 prawa jazdy za nadmierną prędkość.
Pierwszym kierującym, który stracił swoje prawa jazdy w miniony piątek (tj.13.09.2019r.) okazał się 32-letni mieszkaniec Gniezna. Mężczyzna pędził przez miejscowość Uścikowo samochodem osobowym marki Ford z prędkością 104 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Następnego dnia policjanci z obornickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel, którego 57-letni kierowca, mieszkaniec Piły jechał z prędkością 106 km/h przez miejscowość Uścikowo, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Niespełna cztery godziny później również w miejscowości Uścikowo policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca Szamotuł, który jadąc swoim samochodem m. Citroen przekroczył dozwoloną prędkość o  51 km/h.

Kolejny kierujący, który stracił swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy okazał się 49-letni mieszkaniec Chodzieży. Kierujący pędził swoim samochodem osobowym marki Volvo z prędkością 118 km/h w miejscowości Gościejewo, gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h.

Następny pomiar prędkości policjanci z obornickiej drogówki wykonali w miejscowości Ludomy, 57-letniemu kierującemu samochodem peugeot, który przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h.

Ostatnim kierującym, który stracił swoje prawo jazdy okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Kierujący jechał samochodem marki Fiat przez miejscowość Ludomy z prędkością 102 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Wszyscy wymienieni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Policjanci oprócz zatrzymania praw jazdy nałożyli na kierujących wysokie mandaty karne oraz przypisali po 10 punktów karnych.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc za szybko czy też na „podwójnym gazie” ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy ale też innych uczestników ruchu drogowego.