fbpx

Fałszowali banknoty

Policjanci z Rogoźna zatrzymali dwie osoby podejrzewane o wprowadzenie i produkowanie fałszywych banknotów. Za ich produkcję grozi 25 lat pozbawienia wolności a za wprowadzanie do obiegu 10 lat.

W minionym tygodniu Rogozińscy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzewane o produkowanie i wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów. Sprawa ta zaczęła się 24 grudnia 2011r. kiedy to nieznany mężczyzna na stacji benzynowej zapłacił za paliwo fałszywymi banknotami. Policja niezwłocznie zajęła się tą sprawą i po niespełna dwóch tygodniach ustaliła podejrzanych. Jak się okazało mężczyzną wprowadzającym „fałszywki” był 39-letni mieszkaniec Rogoźna.

Do obiegu wprowadził fałszywe pieniądze w kwocie około 800zł, głównie banknoty o nominale 50zł. Natomiast jego pomocnikiem produkującym te banknoty okazał się 14-letni mieszkaniec Rogoźna. Policjanci prowadzący postępowanie zabezpieczyli kilka podrobionych banknotów oraz sprzęt służący do ich produkcji. Teraz dorosłemu grozi 10-lat pozbawienia wolności, natomiast 14-latek odpowie przed Sądem dla Nieletnich.