fbpx

Liczne interwencje strażaków

Strażacy z powiatu obornickiego mieli pracowity tydzień.

Od 11 do 17 marca zanotowano 8 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 3 fałszywe alarmy. Znaczna część tych wyjazdów związana była ze skutkami burzy, która przechodziła nad naszym regionem w weekend.

11-03-2019 10:14 Kowanówko

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o złamanym konarze na garażu.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na dachu budynku gospodarczego znajduje się złamany konar.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, usunięcie drzewa z dachu budynku gospodarczego, naprawa dachu budynku mieszkalnego (uszkodzenie nastąpiło podczas opadania konaru na budynek gospodarczy).

11-03-2019 13:21 Rogoźno

 Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o samochodzie, który uderzył w drzewo i znajduje poza jezdnią.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że poza jezdnią znajduje się samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Poszkodowany opuścił pojazd o własnych siłach przed przyjazdem JOP. Na miejscu obecny był patrol Policji. Poszkodowany został przebadany przez ZRM i nie wymagał hospitalizacji.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, udzielenie KPP, na czas prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo.

 

12-03-2019 06:21 Rogoźno

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o palącym się pyle w kontenerze.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na terenie firmy pali się w metalowym kontenerze pył poprodukcyjny po obróbce metali.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie pożaru przy pomocy jednego prądu piany ciężkiej w natarciu.

 

12-03-2019 23:08 Ryczywół

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego palą się sadze.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wygaszenie paleniska w piecu oraz ugaszeniu pożaru sadzy piaskiem. Po ugaszeniu pożaru działania straży polegały na sprawdzenie mieszkania miernikiem wielogazowym oraz przewodu kominowego kamerą termowizyjną - brak zagrożenia.

 

12-03-2019 23:16 Oborniki

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w budynku wielorodzinnym.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że w budynku wielorodzinnym na parterze z okien wydobywa się dym. Przed budynkiem obecny był właściciel mieszkania, który poinformował KDR-a, że w mieszkaniu nie przebywają żadne osoby. Podczas rozpoznania bojem zlokalizowano dwa źródła pożaru w dwóch osobnych pokojach. W mieszkaniu na pierwszym piętrze znajdowała się 4 osobowa rodzina, która w momencie przyjazdu JOP opuszczała mieszkanie.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie pożaru przy pomocy jednego prądu wody w natarciu, przewietrzeniu oraz sprawdzeniu domu miernikiem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną - brak zagrożenia. Osoby ewakuowane z domu nie wymagały udzielenia pomocy medycznej a po zakończeniu działań gaśniczych powróciły do mieszkania.

14-03-2019 07:36 Wymysłowo

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o palącej się śmieciarce.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że palą się śmieci w komorze zasypowej śmieciarki.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie palących się śmieci jednym prądem gaśniczym podanym w natarciu, kierowanie ruchem – wahadłowo.

 

14-03-2019 09:57 Oborniki

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w budynku wielorodzinnym.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że z pomieszczeń piwnicznych budynku wielorodzinnego wydobywają się płomienie, a mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem JOP (6 osób).

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie dwóch prądów gaśniczych w natarciu, przeszukanie mieszkań w budynku (4 mieszkania – brak osób w mieszkaniach), przewietrzanie klatki schodowej oraz mieszkań, sprawdzenie miernikiem wielogazowym klatki schodowej i wszystkich pomieszczeń w budynku (0,0 ppm – brak zagrożenia),  odłączenie prądu w budynku przez pracowników Pogotowia Energetycznego, zakręcenie zaworów doprowadzających wodę do obiektu. Na miejsce zdarzenia przybył zastępca komendanta KP PSP w Obornikach - st. kpt Dariusz Szrama.

14-03-2019 16:23 Świerkówki

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego marki Ford Mustang.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że samochód osobowy stoi na kołach w rowie po dachowaniu. Kierowca sam opuścił pojazd przed przybyciem JOP. Uskarża się na złe samopoczucie.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora, udzielenie KPP.

15-03-2019 20:31 Ryczywół

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że w przewodzie kominowym budynku wielorodzinnego palą się sadze.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wygaszenie paleniska w piecu oraz ugaszeniu pożaru sadzy piaskiem. Po ugaszeniu pożaru działania straży polegały na sprawdzenie mieszkań miernikiem wielogazowym oraz przewodu kominowego kamerą termowizyjną- brak zagrożenia.

16-03-2019 – teren powiatu obornickiego

Tego dnia na terenie powiatu miało miejsce 17 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

17-03-2019 18:57 Rogoźno, 

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu z monitoringu pożarowego dla obiektu: Muzeum Regionalne w Rogoźnie (kod monitoringu 7201).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że doszło do samoczynnego załączenia się czujki w jednym z pomieszczeń (stolarni). KDR nie stwierdził zagrożenia.

 

17-03-2019 20:48 Gorzewo 

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego palą się sadze.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wygaszenie paleniska w piecu oraz ugaszeniu pożaru sadzy piaskiem. Po ugaszeniu pożaru działania straży polegały na sprawdzenie domu miernikiem wielogazowym oraz przewodu kominowego kamerą termowizyjną - brak zagrożenia.

 

17-03-2019 21:01 Rogoźno

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że palą się pojemnik na śmieci.

Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ugaszenie pożaru jednym prądem wody w natarciu.

 

17-03-2019 23:41 Rogoźno 

Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu z monitoringu pożarowego dla obiektu: Muzeum Regionalne w Rogoźnie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że powtórnie doszło do samoczynnego załączenia się czujki w jednym z pomieszczeń (stolarni). KDR nie stwierdził zagrożenia.