Przejdź do głównej treści


Kolejne ostrzeżenie o przymrozkach

| eoborniki.pl za imigw | ECO newsy
ostrzeżenie o przymrozkach
 
Ponownie otrzymaliśmy ostrzeżenie o przymrozkach. IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu tak samo jak wczoraj daje 90% pewności wystąpienia przymrozków.
 
Przymrozki mogą rozpocząć się już około godziny 01 i potrwać mogą do 5 nad ranem.  Przewidywany spadek temperatury do -2°C. Przy gruncie temperatura minimalna od -4°C do -2°C.
 
W 2011 roku to właśnie na początku maja doszło do znacznych strat w wyniku przymrozków. Wtedy temperatura w ciągu nocy spadłą gwałtownie nawet do –9 stopni. Straty były znaczne.
 
Prezentujemy wam zdjęcia wykonane wczoraj, 3 maja na Stogu Izerskim. Tam przymrozki były. Oby nas ominęły.
Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie od dzisiaj prezentuje wystawę fotografii „Ptaki na wodzie i na ziemi, na drzewach i na niebie, zawsze blisko Ciebie”.
Gwarancja przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju czy też wspieranie ekologii w trakcie codziennego funkcjonowania to zdecydowanie jedne z najważniejszych cech charakterystycznych w przypadku technologii rotomouldingu.
Od wielu lat w Rogoźnie toczy się batalia w sprawie progu piętrzącego na ujściu jeziora Rogoźno do rzeki Małej Wełny. Gmina Rogoźno wystosowała pismo do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
PWiK Oborniki realizuje kolejny projekt, który polega na gromadzeniu deszczówki. Wdrożono inwestycje w cenie około 61 tysięcy.
W ciągu niespełna dwóch dekad ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały około 115 mld zł bezpośrednich strat – wynika z analizy IOŚ-PIB. To rocznie średnio 6 mld zł strat.  Najbardziej kosztowne są susze i powodzie, które ze względu na zmiany klimatu mogą pojawiać się coraz częściej. To rodzi wie...
Mimo postępu technologicznego i obierania przez wiele firm ekologicznych strategii zarządzania firmą, w funkcjonowanie zakładów przemysłowych wciąż wpisane jest generowanie zanieczyszczeń.
Samorządy mogą w tym celu lepiej wykorzystywać dostępne już zasoby. Według ONZ w globalnej skali miasta odpowiadają za 60–80 proc. całkowitego zużycia energii i 75 proc. emisji CO2.