fbpx

Jacek Bogusławski za przyspieszeniem działań na rzecz wodoru i OZE

Na Forum Ekonomicznym w Karpaczu poruszany był m.in. temat technologii wodorowej. W panelu tym wziął udział m.in. Jacek Bogusławski.

Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego w debacie "Polskie i europejskie scenariusze dla wodoru" mówił o konieczności przyspieszenia działań na rzecz wodoru i OZE. Technologie wodorowe wykorzystywane w przemyśle, transporcie, produkcji, jako magazyny energii elektrycznej nie są na świecie nowością. W krajach wysokorozwiniętych takich jak Japonia, USA, Niemcy to są technologie powszechnie stosowane. 𝗦𝗽𝗼𝗽𝘂𝗹𝗮𝗿𝘆𝘇𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 𝘁𝗲𝗰𝗵𝗻𝗼𝗹𝗼𝗴𝗶𝗶 𝗻𝗶𝘀𝗸𝗼 𝗶 𝘇𝗲𝗿𝗼𝗲𝗺𝗶𝘀𝘆𝗷𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗼𝗯𝗻𝗶𝘇̇𝘆 𝗶𝗰𝗵 𝗸𝗼𝘀𝘇𝘁𝘆, 𝗰𝗼 𝗯𝗲𝘇𝗽𝗼𝘀́𝗿𝗲𝗱𝗻𝗶𝗼 𝗽𝗿𝘇𝗲ł𝗼𝘇̇𝘆 𝘀𝗶𝗲̨ 𝗻𝗮 𝗻𝗮𝘀𝘇𝗲 𝗽𝗼𝗿𝘁𝗳𝗲𝗹𝗲 - uważa Bogusławski.


Jestem gorącym zwolennikiem i orędownikiem jak najszybszego wprowadzenia odpowiednich regulacji prawnych i rządowych dotacji, bo nowoczesne i innowacyjne samorządy, takie jak Wielkopolska, są gotowe na jeszcze szybsze przestawienie swoich gospodarek na bardziej efektywne energetycznie tory.- pisze na swoim profilu Jacek Bogusławski.