O nowych harmonogramach odbioru ścieków poinformował Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Krzysztof Nowacki na środowej sesji Rady Miejskiej w Obornikach.
- Utworzono .
O nowych harmonogramach odbioru ścieków poinformował Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Krzysztof Nowacki na środowej sesji Rady Miejskiej w Obornikach.
Powiat Obornicki prowadzi prace remontowe na drodze Jaracz-Rożnowice.
Centrum handlowe Aura Park w Obornikach wprowadza system opłat parkingowych. Urządzenia obsłuży aplikacja APCOA Flow. Co ciekawe, na tablicach informacyjnych pojawiło się określenie „parkometry” – choć właściwsze wydaje się słowo „parkomaty”.
W Rogoźnie ma zostać zainstalowane lodowisko. Umiejscowione zostanie ono na Placu Karola Marcinkowskiego.
Nocne opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem spowodowały utrudnienia na wielu drogach.
Rozbudowa drogi powiatowej w Ryczywole została zakończona. Przed świętami dokonano oficjalnego odbioru inwestycji.
Dziękujemy, że byliście z nami przez cały 2025 rok. Wspólnie opisywaliśmy życie naszych gmin i powiatu – z bliska, codziennie, po naszemu.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza powstała blisko 3 lata temu. W jej szeregi wstąpiło 16 przyszłych strażaków.
27 grudnia 1918 roku wybuchło Powstanie Wielkopolskie. O tym wydarzeniu pamiętają co roku Oborniccy Fanatycy.