Skip to main content

Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej

| UM Oborniki | Piłka ręczna

Już od poniedziałku 21.05 w Hali OCS w Obornikach trwają Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej. Rozgrywki potrwają do soboty 26.05.

Osiem najlepszych zespołów podzielonych zostało na dwie grupy. Zwycięzcę mistrzostw poznamy już w sobotę, 26 maja.

W pierwszym meczu otwarcia AZS PWSZ Jutrzenka Płock pokonał Zgodę Ruda Śląska 27:18. Wyróżniającą się zawodniczką tego spotkania okazała się strzelczyni 11 bramek Martyna Borysławska.

W drugim meczu grupy M MKS Vistal Łączpol Gdynia pokonał KS Kielce 42:38. Klasą dla siebie była Katarzyna Janiszewska zdobywczyni 13 bramek. W zespole Kielc wyróżniła się Wiktoria Hynek rzucając 11 bramek.

W grupie N zwycięstwo odniosła ekipa z MTS Kwidzyn wygrywając z UKS Ruch Chorzów 29:20. W meczu tym zespół z Kwidzyna od początku  prowadził kilkubramkową przewagą i tak zostało do końca.

Bardzo emocjonującym meczem okazało się spotkanie gospodyń turnieju z kandydatem do medalu mistrzostw. Po wyrównanym meczu lepsze okazały się zawodniczki MKS Kusy Szczecin ostatecznie pokonując SKF Spartę Oborniki 33:28. W rozgrywkach tych wspaniale zaprezentowały się Natalia Lis i Karolina Kochaniak, zdobywają po 10 bramek.

UM Oborniki

{gallery}2012/sport/2012-05/23/reczna{/gallery}

Podium reprezentacji Polski z Aleksandrą Chruściel w składzie!

Aleksandra Chruściel wywalczyła z reprezentacją Polski juniorek młodszych trzecie miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich.

Oborniki. Turniej przygotowawczy piłki ręcznej.

W najbliższy weekend w Hali Sportowej Obornickiego Centrum Sportu odbędzie się Turniej Przygotowawczy do 1/6 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Juniorki ze Sparty na siódmym miejscu

W minionym tygodniu w hali OCS przy ulicy Obrzyckiej rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej.